"eğer pes etmek üzereysen... "neden" başladığını düşün..."
-Anonim

Türkiye’nin İlk Enterprise Blockchain Hackathonu; Blockfellow

Türkiye’nin İlk Enterprise Blockchain Hackathonu; Blockfellow

Türkiye’nin ilk Kurumsal Blockchain Hackathon’u, 23-24 Şubatta İstanbul’da gerçekleşiyor. 2018 yılı boyunca Blockchain teknolojileriyle ilgili onlarca eğitim veren Blockfellow, Şubat ayında yapacağı etkinlik ile bu alana ilgili firmaları, yetenekli öğrencilerle bir araya getirecek.

Blockchain ile kriptoparalar arasında ki fark daha net anlaşıldıkça, kurumlar özelinde blockchain teknolojisine olan ilgi ve yatırımlarda hızlandıEtkinliğin amacı, bu alana ilgi duyan firmaların sektöözelinde gerçekleştirmek istedikleri blockchain uygulamalarına ortam sağlamak. Finanstan enerjiye, lojistikten sağlığa kadar 10 farklı sektörde case sunumlarının yapılacağı etkinlik, bu fikirlerin uygulayıcısı olmak isteyen firmalar için oldukça verimli geçecek.

Blockfellow, 3 ay önce başlattığı eğitim programıyla 15 üniversitede binlerce öğrenciyi blockchain alanında ücretsiz eğitti. Uluslararası platformlarda teknoloji alanında yaptığı çalışmalarla tanınan, aynı zamanda Blockfellow’un kurucusu Kemal Apaydın, ülkemizin blockchain alanında bir fırsat yakalayabileceğinin altını çiziyor. “Farkındalığı yüksek, girişimci ruha sahip öğrencilerimiz var. Onları sektör trendleri doğrultusunda eğiterek, kurumlarla bir araya getirmeliyiz.” sözleri ile bu alanda eğitim çalışmalarının artması gerektiğine dikkat çekiyor. 

Türkiye ve Dünya’da sektönde lider 20+ firmanın partner olarak yer aldığı Türkiye’nin İlk Enterprise Blockchain Hackathon’u Blockfellow, alanında uzman 50’ye yakın mentor tarafından da destekleniyor. Etkinliğe katılım özel davetli listesi ile sınırlı tutuluyor. Konuyla ilgili detaylı bilgi için https://blockfellow.com/hackathon web sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

  • Başlangıç Tarih / Zaman
    23 Şubat 2019
  • Bitiş Tarih / Zaman
    24 Aralık 2019
  • Lokasyon
    Kolektif House Maslak
Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Instagram
Takip et