Hızla Globalleşen Insider’ın Kurucularından Hande Çilingir’in Hikayesi

Ekim, 2017

17eki18:0020:00Hızla Globalleşen Insider'ın Kurucularından Hande Çilingir'in Hikayesi

Etkinlik Detayları

Hande Çilingir, 13 farklı ülkede Türkiye’yi temsil eden ve ve milyon dolarlık yatırımlar alan Insider’ın kurucu ortağı ve CEO’su. Onu en çok mutlu eden şey ise bir işi sıfırdan alıp büyütmek ve bunu yaparken insanların hayatına dokunabilmek.
1984 yılında doğan Hande Çilingir daha lise yıllarındayken münazara yarışmalarına katılıyor ve başarılar elde ediyor. Üniversite sınavında beklentisinin altında bir yere yerleşiyor, fakat ilk yılını başarı ile bitirmesi sonucunda London School of Economics’in kapıları Hande Çilingir için açılıyor.

İş hayatına çok erken yaşlarda atılan Hande Çilingir, üniversite hayatında kurumsal firmaların satış, pazarlama ve finans departmanlarında çalışarak tecrübeler ediniyor. Hafta sonları ise küçük bir ekip ile beraber sosyal sorumluluk ve girişimcilik projeleri üretiyor. Hayatında en zevk aldığı iş de bu küçük projeler oluyor.

Hande Çilingir, üniversite sonrası master amacıyla Çin’e gidiyor ve masterın ardından orada 1,5 yıl çalışıp Türkiye’ye dönüyor. İlk girişimi olarak Fethiye’de English&More adında İngilizce dil okulunu da bu dönemde kuruyor. Gayet başarılı olan bu girişimi sattıktan sonra ise daha büyük bir kitleye hitap eden Insider’ın hikayesi başlıyor.

Bugün 13 farklı ülkeden dünyaya ihraç edilen teknoloji ürünleri geliştiren Insider, aldığı yüksek miktardaki yatırımlarla da hızla büyümeye devam ediyor.

Organizatör

Startup Grind

Zaman

(Tuesday) 18:00 - 20:00

Lokasyon

Atölye İstanbul

Merkez Mahallesi, Birahane Sk. No:1, 34381 Şişli/İstanbul

home search notifications 1 person
X
X