Hack4City- Smart City Hackathon

Ekim, 2017

06eki(eki 6)09:0008(eki 8)19:00Hack4City- Smart City Hackathon

Etkinlik Detayları

Hack4City, günümüzde hızla büyüyen şehirlerin ulaşım, enerji, binalar, kamu güvenliği, ekonomik kalkınma, halk sağlığı ve benzer birçok konudaki sorunlarına, Egeli girişimciler, yazılımcılar tarafından yenilikçi çözümler üretilmesi için tasarlanmış bir etkinliktir.

Etkinlik İçeriği

Akıllı şehirler, kentlerin insan ve doğa için maksimum verimlilik sağlayacak biçimde yeniden yapılandırılması düşüncesine dayanır. Akıllı şehirler kaynakların etkin ve akıllıca tüketildiği, doğaya saygılı, çevre sorunlarının minimuma indirgendiği, konforlu, sağlıklı, vatandaş odaklı, kendi kendine yetebilen yeni yaşam alanları yaratabilmeyi temel alırlar. İnsan odaklı, stratejik bir yönetim anlayışına sahip akıllı şehirler, yenilikçi ve sürdürülebilir yöntemleri kullanırlar.

Hack4City, günümüzde hızla büyüyen şehirlerin ulaşım, enerji, binalar, kamu güvenliği, ekonomik kalkınma, halk sağlığı ve benzer birçok konudaki sorunlarına, İzmirli ve Egeli girişimciler tarafından yenilikçi çözümler üretilmesi için tasarlanmış bir etkinliktir.

 

Organizatör

Originn Coworking

Zaman

6 (Friday) 09:00 - 8 (Sunday) 19:00

home search notifications 1 person
X
X