1. GLOKAL START-UP DAYS

GLOKAL START-UP DAYS

Mart , 2018

24 Mart (Mart 24)10:00 25 Mart (Mart 25)18:00 GLOKAL START-UP DAYS

Etkinlik Detayları

GLOKAL START-UP DAYS

ODTÜ İşletme Topluluğu gururla sunar!

Glokal Start-Up Days ODTÜ İşletme Topluluğu tarafından Bilkent Cyberpark iş birliği ile düzenlenen bir dijital girişimcilik yarışmasıdır.

Glokal Start-Up Days Dijital Girişimcilik Yarışması, en iyi girişimcilik fikirlerini iş fikrine dönüştürmek için Ankara ve İstanbul’da ofis imkanı sağlıyor, Sabancı Üniversitesi’nde MBA bursu, KOSGEB sertifikalı eğitim ve çok daha fazla ödül kazandırıyor!

24-25 Mart 2018 tarihlerinde düzenlenecek olan Glokal Start-Up Days, alanında uzman kişiler tarafından verilecek eğitimler ve parlak fikirlerin tanıtımının yapılacağı sunumlar olmak üzere iki aşamadan oluşacaktır. Başvuran takımlar arasından 15 fikir seçilecek, fikir sahipleri aldıkları hızlandırılmış girişimcilik eğitimi ardından, 25 Mart tarihinde belirtilen iş modeline göre fikirlerini alanında uzman jürilere sunacaklar.

ÖDÜLLER:

1. Takım: Ankara Bilkent CyberPark 1 Yıllık Ofis, Sabancı Üniversitesi %100 Burslu MBA (İşletme Yüksek Lisansı), KOSGEB Sertifikalı Eğitim, Mentors Network’ten Mentörlük

2. Takım: İstanbul StartersHub 6 Aylık Ofis, KOSGEB Sertifikalı Eğitim, StartersHub Mentörlük, Webtures SEO Paketi

3. Takım: Başakşehir LivingLab Kuluçka Merkezi, KOSGEB Sertifikalı Eğitim, BTM (Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi) Hızlandırma Kampı ve Mentörlük

Ayrıca, iş fikrinizi patentlemek için Destek Patent’ten Özel Patent Ödülü, ilk 8 Takıma KOSGEB Sertifikalı Eğitime katılma hakkı!

BAŞVURU ŞARTLARI:

- 1., 2., 3., 4. sınıf veya yüksek lisans olabilirsiniz.
-Projenizin düşünce aşamasında olması yeterli. Herhangi bir ürüne dönüşmüş olmasına gerek yok.
-Projeniz dijital bir girişim olmalı. (Aplikasyon, Websitesi, Yazılım)
-Projeniz ile 2-3-4 kişilik takımlar halinde başvurabilirsiniz.

Hadi durma hemen başvur, fikrin gerçek olsun!

JÜRİ ÜYELERİMİZ:

Cem Soysal – Inventram CEO/ Galata Business Angels Yönetim Kurulu/ KWORKS Yönetim Kurulu
Metin Salt – VESTEL Ventures Genel Müdürü
Mehmet Onarcan – Angel Investor / Mentors Network Turkey Founder
İmran Gürakan – Bilkent CyberPark Girişimcilik Programları Lideri
Serkan Yağız – Microsoft Bizspark Program Yöneticisi
Güçlü Talu –SmartUp Network Founder & CEO
Ozan Yerli – Connected2Me Founder & CEO
Destek Patent – TBA

GLOKAL START-UP DAYS’de süreç nasıl işliyor?

1. Adım: Hayalinizi yazıya aktarın!
Sitede bulunan başvuru butonundan başvurunuzu 2 veya 3 kişilik takımlar olarak yapabilirsiniz. Unutmayın doğru hayal yoktur, doğru iş planı vardır! Başvurunuzu startup.glokalweb.com’dan yapabilirsiniz!

2. Adım: Glokal Start-Up Days başvurularınız Bilkent Cyberpark yönetim ekiplerinden oluşan deneyimli jüri tarafından değerlendirilecek ve en iyi 15 girişim fikri Glokal Start-Up Days Dijital Girişimcilik yarışmasına katılma şansı yakalayacak. 15 finalist takım, online girişimcilik eğitimi ve sunum taslağımız ile yarışma tarihine kadar hazırlanarak, sunumlarını bize iletecekler.

3. Adım: Sunumları hazır şekilde gelen 15 takım, 24 Mart Cumartesi Bilkent Cyperbark’ta mentörlerimizin direktörlüğünde birebir feedback oturumları ile sunumlarını düzenleyecekler. Daha sonra hızlandırılmış girişimcilik-sunum eğitimi ile fikrinizi doğru bir iş planına nasıl dönüştüreceğinizi ve yatırımcıları nasıl ikna edebileceğinizi öğreneceksiniz!

4. Adım: Büyük gün sizi bekliyor! 25 Mart Pazar Günü alanında uzman jüri üyelerine ve izleyicilere sunum yapacaksınız. Girişimcilik Oturumları ile yarışmacılar ve izleyiciler girişimcilik ekosistemini daha yakından tanıyacaklar! Ödül töreninde ise dereceye giren ilk 3 takım birbirinden değerli ödüller kazanacak!

5. Adım: Dereceye giren ilk 3 takım ve özel ödülleri kazananlar, tebrikler! Artık dijital girişimcilik fikrinizi iş modeline dönüştürmek için gerekli imkanlar sizinle! Unutmayın, mentörleriniz sizin yanınızda!

Hayallerini gerçekleştirmeye hazır mısın?

Diğer etkinliklerimiz ve ODTÜ İşletme Topluluğu hakkında detaylı bilgi almak için: https://businessclub.metu.edu.tr/

Son başvuru tarihi 11 Mart!

Başvurular içinhttp://startup.glokalweb.com/

 

Zaman

24-03-2018 10:00 - 25-03-2018 18:00

Lokasyon

Bilkent Cyberpark

Üniversiteler Mah. 1606 Cadde Cyber Plaza B Blok

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ
home search notifications 1 person