1. Fikir Geliştirme Atölyesi

Fikir Geliştirme Atölyesi

Aralık , 2017

19 Aralık (Aralık 19)19:00 19 Aralık (Aralık 19)21:30 Fikir Geliştirme Atölyesi

Etkinlik Detayları

Fikir Geliştirme Atölyesi

Etkinlik'te Neler Olacak? 

Paylaşılan fikirler üzerinde grup çalışması ile geribildirim alma, yeni fikirleri duyma ve katkı sağlama imkanı bulacağınız bu etkinlikte, ayrıca etkinlik katılımcıları ile tanışma ve fikri alışverişinde bulunma imkanı bulabilirsiniz. Etkinlikteki ön çalışma sonrasında sunuş yapan girişimci adayları ile birebir çalışma yapılarak fikirlerinin sınai mülkiye hakkı başvurusu ile korunması ve ticarileşebilmesi amacıyla mentorler ile çalışma yapabilme imkanı sunulacaktır.

Etkinlik ücretsizdirhttp://www.raklet.com/girisimhareketi/events adresinden kaydınızı oluşturabilirsiniz :)

Program:

19:00-19:30 Buluşma ve Kayıt

19:30-19:45 Program Hakkında Bilgilendirme

19:45-20:30 İş Fikirleri Paylaşımı ve Geribildirim

20:30-21:15 İş Fikirleri Üzerinde Grup Çalışması (45 Dakika)

21:15-21:30 Mentorluk Süreci Hakkında Bilgilendirme ve Kapanış

Program Detayı:

Fikir Geliştirme Atölyesinin Kapsamı Nedir?

Geliştirilen bir yöntem ile zihninizin rutin düşünce kalıplarının dışına çıkmasına katkıda bulunacak bir atölye olarak tasarlanmıştır.

Hangi konularda yapılacak?

Fikir Geliştirme Atölyeleri, programa girişimci adayı başvurusunda bulunan kişilerin fikirleri ve dönem içerisinde gelen öneriler doğrultusunda spesifik konularda düzenlenmektedir. Konular, üzerinde fikir ve çözüm geliştirebilecek kadar özel, aynı konuda çalışanların ortak fikir yürütebileceği kadar genel başlıklardan oluşur.

Seminerlerden Farkı Nedir?

Öğrenme yöntemleri konusunda yapılan çalışmalar, en mükemmel öğrenme ve kişisel gelişme yönteminin sürecinin gerçekten aktif bir parçası olmakla mümkün olabildiğini göstermektedir. Fikir Geliştirme Atölyeleri bu nedenle programın hedefleri doğrultusunda etkili bir öğrenme ortamını sunmaktadır. Sunuş yapma, fikrine katılımcı ekleme, grup çalışmasını yönetme ve fikrini proje dosyasına dönüştürebilme adımlarını yaparak öğrenme ortamı sunulur.

Katılımcılardan Ne Beklenmektedir?

Kendi ezberini bozacak cesareti de yanına alarak atölyeye katılması, katılımcı olması, fikir ve deneyimlerini paylaşması, her bir fikrin fikir sahibi veya yönetim ekibi gibi gelişimine katkı sağlaması beklenir.

Program Uygulaması Nasıl Gerçekleşir?

Katılımcılardan iş fikri olanlar sahnede 3 dakikalık sunumlarını gerçekleştirir. Önceden başvuru ile gelen projelere sahne önceliği tanınır. Sunumlarını takiben soru cevaplar ile katılımcılar konu hakkında bilgilendirilir.
Yapılan sunumlar arasından katılımcılar 3 adet projenin seçimini yapılarak önceliklendirilir. Bu 3 proje grup çalışmasına alınır ve katılımcılar tercih ettikleri gruba katılır. Gruplar 7-10 kişi arasında oluşur. Toplam 45 dakikalık süre içerisinde projeye özgün iş geliştirme önerileri sunulur.
Kapanışta projelerin sonraki aşamaları hakkında, mentorluk süreci ile ilgili bilgiler paylaşılır.

Zaman

19-12-2017 19:00 - 19-12-2017 21:30

Lokasyon

Levent İstanbul

Büyükdere Caddesi, Ecza Sokak, No:4 34394 Levent İstanbul, Istanbul, meetup1, tr

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ
home search notifications 1 person