1. Fikir Geliştirme Atölyesi (GH Levent)

Fikir Geliştirme Atölyesi (GH Levent)

Ekim , 2017

17 Ekim (Ekim 17)19:00 17 Ekim (Ekim 17)21:30 Fikir Geliştirme Atölyesi (GH Levent)

Etkinlik Detayları

Fikir Geliştirme Atölyesi (GH Levent)

Ne Yapacağız

Paylaşılan fikirler üzerinde grup çalışması ile geribildirim alma, yeni fikirleri duyma ve katkı sağlama imkanı bulacağımız bu etkinlikte, ayrıca etkinlik katılımcılarımız ile tanışma ve fikri alışverişinde bulunma imkanı bulacaksınız. Etkinlikteki ön çalışma sonrasında sunuş yapan girişimci adayları ile birebir çalışma yapılarak fikirlerinin sınai mülkiye hakkı başvurusu ile korunması ve ticarileşebilmesi amacıyla mentorler ile çalışma yapabilme imkanı sunulacaktır.

Etlinliğimiz ÜCRETLİDİR. Lütfen http://www.raklet.com/girisimhareketi/events adresinden kesin kaydınızı oluşturmayı ve biletinizi almayı unutmayınız.

Program:

19:00-19:30 Buluşma ve Kayıt

19:30-19:45 Program Hakkında Bilgilendirme

19:45-20:30 İş Fikirleri Paylaşımı ve Geribildirim

20:30-21:15 İş Fikirleri Üzerinde Grup Çalışması (45 Dakika)

21:15-21:30 Mentorluk Süreci Hakkında Bilgilendirme ve Kapanış

Program Detayı:

Fikir Geliştirme Atölyesinin Kapsamı Nedir?

Geliştirilen bir yöntem ile zihninizin rutin düşünce kalıplarının dışına çıkmasına katkıda bulunacak bir atölye olarak tasarlanmıştır.

Hangi konularda yapılacak?

Fikir Geliştirme Atölyeleri, programa girişimci adayı başvurusunda bulunan kişilerin fikirleri ve dönem içerisinde gelen öneriler doğrultusunda spesifik konularda düzenlenmektedir. Konular, üzerinde fikir ve çözüm geliştirebilecek kadar özel, aynı konuda çalışanların ortak fikir yürütebileceği kadar genel başlıklardan oluşur.

Seminerlerden Farkı Nedir?

Öğrenme yöntemleri konusunda yapılan çalışmalar, en mükemmel öğrenme ve kişisel gelişme yönteminin sürecinin gerçekten aktif bir parçası olmakla mümkün olabildiğini göstermektedir. Fikir Geliştirme Atölyeleri bu nedenle programın hedefleri doğrultusunda etkili bir öğrenme ortamını sunmaktadır. Sunuş yapma, fikrine katılımcı ekleme, grup çalışmasını yönetme ve fikrini proje dosyasına dönüştürebilme adımlarını yaparak öğrenme ortamı sunulur.

Katılımcılardan Ne Beklenmektedir?

Kendi ezberini bozacak cesareti de yanına alarak atölyeye katılması, katılımcı olması, fikir ve deneyimlerini paylaşması, her bir fikrin fikir sahibi veya yönetim ekibi gibi gelişimine katkı sağlaması beklenir.

Program Uygulaması Nasıl Gerçekleşir?

  1. Katılımcılardan iş fikri olanlar sahnede 3 dakikalık sunumlarını gerçekleştirir. Önceden başvuru ile gelen projelere sahne önceliği tanınır. Sunumlarını takiben soru cevaplar ile katılımcılar konu hakkında bilgilendirilir.

  2. Yapılan sunumlar arasından katılımcılar 3 adet projenin seçimini yapılarak önceliklendirilir. Bu 3 proje grup çalışmasına alınır ve katılımcılar tercih ettikleri gruba katılır. Gruplar 7-10 kişi arasında oluşur. Toplam 45 dakikalık süre içerisinde projeye özgün iş geliştirme önerileri sunulur.

  3. Kapanışta projelerin sonraki aşamaları hakkında, mentorluk süreci ile ilgili bilgiler paylaşılır.

Zaman

17-10-2017 19:00 - 17-10-2017 21:30

Lokasyon

eOfis PolCenter Levent

(Kanyon AVM Arka Kapısı Karşısı) Büyükdere Caddesi, Ecza Sokak, No:4 Levent Istanbul, 34394

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ
home search notifications 1 person