"Karanlığa söveceğine, kalk bir mum yak!"
-Konfucyus

Akdeniz Bilişim Zirvesi 2018

Akdeniz Bilişim Zirvesi 2018 Süresi geçmiş

4.AKDENIZ BILIŞIM ZIRVESI İÇIN GERI SAYIM BAŞLADI!


Akdeniz’in en büyük bilişim etkinliği olarak konumlanan ve yaklaşık 2500 katılımcıyı hedefleyen Akdeniz Bilişim Zirvesi bu yıl 4. Kez düzenleniyor. Piksel Akademi tarafından organize edilen bu dev etkinlik, önceki yıllarda olduğu gibi yine bilişim odağındaki en iyi konuşmacılara yer veriyor. Ulusal çaptaki en büyük etkinliklerden biri haline gelen organizasyon geçen yıl 1200 sektör profesyoneli, 800 öğrenci ve akademisyen, 200 vip konuk ağırlamıştı. Bilişim dünyasında oldukça ses getiren ve her yıl merakla beklenen etkinlik,bu yıl yine takipçilerini oldukça heyecanlandırıyor.

 

Bu yıl “Akdeniz Bilişim Zirvesi 2018” adı verilen etkinlik 8 Aralık Cumartesi günü Antalya Mimar Sinan Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleşecek. Etkinliğin sosyal medya hesapları ve web sitesinden açıklanan tarihin ardından sponsorlar ve konuşmacıların isimleri de merakla beklenmeye başlandı. Her yıl sır gibi saklanan konuşmacılar; gelenesel olarak 15 Kasım tarihinden, etkinlik gününe kadar açıklanıyor. Etkinlik; henüz konuşmacıları açıklanmadan tüm biletleri tükenen nadir organizasyonlar arasında yer alıyor. Bu yıl Robot sunucu, Robot dans gösterisi ve ulusal çapta bir çok konuşmacı etkinlikte yer alacak.

 

Kepez Belediyesi, TBD Antalya Şubesi, ATSO ,Antalya Bilim Üniversitesi ve Antalya Teknokent gibi kamu kuruluşlarının desteğinin yanı sıra, Mektebim Okulları Ana sponsorluğunda, Akınsoft- Akın Robotics, Hasvet ve Paloma Hotels altın sponsorluğunda gerçekleşiyor.Etkinlik bölgedeki kamu yararına düzenlenen ücretsiz en büyük etkinlik olma özelliğini 2018 yılında taçlandırıyor.

 

Teknoloji ve bilişimde farkındalık mottosuyla yola çıkan Piksel Akademi,rnetkinliği konferans havasından çıkarıp bir bilişim festivaline dönüştürmeyi hedefliyor. Etkinlikte bu yıl 12 konuşmacı, bir panel ve gelecek vaad eden bilişimcilere yer vericek.

Akdeniz Bilişim Zirvesi için kayıtlar www.akdenizbilisimzirvesi.com üzerindenrnonline ve ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor.

 

Organizasyon Komite Başkanı Emrah KOZAN, zirve ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bilişim dünyası ve bilişim ekonomisi artıkrndünyanın en önemli odağı haline geldi.

 

Son dönemde yaşadığımız ekonomik dar boğazı ntek çıkış yolu bilişim alanında global projeler üreterek bu dünyada güçlü birrnvarlık göstermek olacaktır. Biz her etkinliğimizde ciddi bir bilişimrnfarkındalığı yakaladık, bundan sonraki hedefimiz yeni projelerin ve girişimlerinrnoluşmasını sağlamak. Son dönemde ciddi bir bilişimci göçü mevcut. Bunun enrnbüyük nedeni gençlerimizi ve yetenekli bilişimcileri istihdam edememizdenrnkaynaklanıyor. Sektördeki arkadaşlarımıza, iş verenlerimize ve kamuya gerçekrnkalkınma ancak bilişim ekonomisinden pay alarak oluşacaktır, gerçeğinirnhatırlatmak istiyoruz”

“Piksel Akdemi ailesi olarak biz, ülkemizin bilişim alanında farkındalığını ve varlığını arttırmanın milli bir görev olduğuna inanıyoruz. Bu yüzden Akdeniz Bilişim Zirvesi’ni ücretsiz ve genel katılıma açık bir şekilde organize ediyoruz.” Bilişime gönül veren, merak eden, geleceği görmek isteyen herkes davetlimizdir.”dedi.

 

 Organizasyon Komite Başkan Yardımcısı ve Piksel Akademi Kurucularından Raifhan Aydın ise “ABZ2018 sektör profesyonellerinin, akademisyenler ve öğrencilerin ücretsiz olarak katılabileceği bir zirvedir. Katılımcılarımızın bilişim alanında en son teknolojileri ve dünya trendlerini yakalayabilecekleri bir ortam sunuyoruz. Önceki yıllarda düzenlediğimiz etkinlikler ile, bu ihtiyaçları ve sonuçları etkili bir şekilde gözlemlemenin verdiği güç ile 4. Akdeniz Bilişim Zirvesi’ni düzenliyoruz. Bu anlamlı ve zorlu yolu, bilişimde farkındalığı ve yatırımı yakalamak adına yürüyoruz. Her yıl daha da büyüyerek, destek ve katılım alarak ilerliyoruz. Destek veren ve aramızda olan herkese çok teşekkür ediyoruz.”Dedi.

 

  • Başlangıç Tarih / Zaman
    08 Aralık 2018 08:00
  • Bitiş Tarih / Zaman
    08 Aralık 2018 20:00
  • Lokasyon
    Kepez Mimar Sinan Kongre Merkezi
Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın