1. #4 Şirket Kurulumu

#4 Şirket Kurulumu

Ekim , 2017

10 Ekim (Ekim 10)18:20 10 Ekim (Ekim 10)20:00 #4 Şirket Kurulumu

Etkinlik Detayları

#4 Şirket Kurulumu

"İTÜ Çekirdek Girişimcilik Semineri Serisi"nin dördüncüsü olan "Şirket Kurulumu" konusunda BTS & Partners Ortağı Avukat Mehmet Okan Arıcan bizlerle olacaktır. Start-up’ların şirketleşirken bilmeleri gereken yasal ve sözleşmesel detaylar ile seed aşamasından itibaren yatırım alırken imzalamaları gereken sözleşme hükümleri hakkında detaylı açıklamalar yapacaktır.

Seminerimiz 10 Ekim Salı Günü saat 18:20’de İTÜ ARI Teknokent ARI 3 Binası İTÜ Çekirdek Açık Ofisi'nde gerçekleşecektir.

Kayıt için; http://www.itucekirdek.com/tr/girisimcilik-seminerleri/4-sirket-kurulumu

Konuşmacı
Mehmet Okan ARICAN şirketler hukuku ve ticaret hukuku alanlarında uzmanlaşmış olup; müvekkilleri arasında yer alan start-up şirketlerden, risk ve girişim sermayesi fonlarına, çok uluslu şirketlere kadar bir çok yerli yabancı müvekkile bu alanlarda hukuki danışmanlık sağlamaktadır. Mehmet Okan ARICAN, hazırlık, niyet mektubunun, hisse devir sözleşmesinin, hissedarlar sözleşmesinin, iştirak sözleşmesinin ve yatırıma ilişkin her türlü sözleşmenin imzası, kapanışın yapılması ve sözleşmelerin müzakeresi gibi yatırım süreçlerinin tamamında ve daha sonraki çıkış süreçlerinde aktif olarak yer almaktadır. Şirketlerin yeniden yapılandırılması, kurumsal yönetim alanlarında özellikle risk ve girişim sermayesi fonlarına ve portföy şirketlerine destek sağlamaktadır. Mehmet Okan ARICAN uyuşmazlık çözümü alanında oldukça tecrübeli olup; çeşitli görev ve derecedeki mahkemeler ve tahkim organları nezdinde gerek yerli gerekse yabancı müvekkillerini karmaşık sorumluluk ilişkileri içeren uyuşmazlıkların çözümünde temsil etmiştir. Mehmet Okan ARICAN, bilgi teknolojileri sektörü başta olmak üzere, enerji, kozmetik, telekomünikasyon, medya gibi çok çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren şirketlere günlük işleyişe ilişkin sürekli danışmanlık sağlamaktadır.

Zaman

10-10-2017 18:20 - 10-10-2017 20:00

Lokasyon

İTÜ Çekirdek Açık Ofisi

İTÜ Ayazağa Kampüsü, İTÜ Çekirdek

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ
home search notifications 1 person