1. E-Ticaret Girişimcilerinin Dikkat Etmesi Gereken 4 Kural
E-Ticaret Girişimcilerinin Dikkat Etmesi Gereken 4 Kural
Girişimci Kafası
35 takipçi, girisimci.kafasi

E-Ticaret Girişimcilerinin Dikkat Etmesi Gereken 4 Kural

  • 21-01-2016, 12:18
  • 0 Yorum
  • 2 yıl önce
İnternet alışverişlerinin giderek yaygınlaşması ile girişimcilerin yeni gözdesi haline gelen E-ticaret sektörü hızlı büyümesini sürdürüyor. Alışveriş alışkanlıkları değişen tüketiciler artık güvenli buldukları sanal mağazalardan alışveriş yapmayı, klasik alışveriş yöntemlerine tercih ediyor.

Büyüyen sanal mağazacılıkta söz sahibi olabilmek için bu konuyla ilgili yatırım yapmadan önce birkaç önemli 4 püf noktasına dikkat etmek gerekiyor.

1. Tüketiciler bir sanal mağazadan ne bekler?

Bir E-ticaret yatırımına soyunmadan önce faaliyet gösterilecek alan ile ilgili olarak tüketicinin beklentilerinin neler olduğunun ayrıntılı bir analizi yapılmalıdır. Zira müşteri alışkanlıklarını ve özelliklerini bilmeden tasarlanacak bir web sitesi başarısız olmaya mahkumdur.

2. E-Ticaret sitesinin alan adı seçimine dikkat edin.

E-Ticaret sitesinin başarılı olmasının olmazsa olmaz kurallarından biri de doğru ve akılda kalıcı bir alan adının seçilmesidir. Alan adının yapılan işi çağrıştıran ve kolay anlaşılır olması yapılan işin kendisi kadar önemlidir.

3. Faaliyet konunuza uygun altyapıyı seçin, işin uzmanları ile çalışın.

Oluşturulacak sanal mağazanın hedeflerine ulaşabilmesi, hazırlanan iş planına uygun olarak tasarlanmış alt yapıya sahip web sitesiyle mümkündür. Sanal alışverişin altın kuralı süre ve zaman kısıtlaması olmaksızın sorunsuz işleyen bir web sitesinin var olmasıdır. Bunun için maliyeti ne olursa olsun bu konuda profesyonel seçenekler sunan kurumsal şirketlerden destek almak en mantıklı çözüm olacaktır.

4. Ücretsiz e-ticaret paketlerinden uzak durun


Sanal mağaza kurulup devreye alındıktan sonra çeşitli güncelleştirme uyarlama ve teknik bilgi gerektiren pek çok özelleştirme uygulaması ücretsiz sanal mağaza paketlerinde kullanıcının kendisinin yapmasını gerektirmektedir. Girişimcilerin bu konuyla ilgili olarak teknik yeterliliği yoksa hazır paketler sunan e-ticaret sistemlerinden uzak durması ileride doğabilecek ek maliyetleri engelleyecektir.
  • Beğen
  • Muhteşem
  • Aynı Kafa
  • Hahaha
  • İnanılmaz
  • Üzgün

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Girişimcilik

Günümüzde bir e-ticaret sitesine sahip olup, o e-ticaret sitesinden satış yaparak para kazanmak hemen hemen herkese cazip gelen bir gelir ...

Girişimcilik

Bir girişimcinin mutlaka ezbere bilmesi ve derhal lugatına alması gereken bazı kavramlar var. Büyük girişimciler, girişimciliği bilimsel bir ...

E-Ticaret

ABD’li perakende devi Amazon, Apple firmasından sonra piyasa değeri 1 trilyon doları bulan dünyadaki ikinci şirket ...

Girişimcilik

Bir E-Ticaret sitesinin belki de en can alıcı unsurlarından biri ödeme yöntemleri olsa gerek. Çünkü kişilerin tercih ettiği ödeme ...

Motivasyon

E-ticaret dediğimizde hiç yapmayanların aklına soru işaretleri geliyor. Kulaktan dolma bilgilerle düşünüp ön yargılarla yaklaşılıyor. ...

home search notifications 1 person