"ben girişimcinin işini bırakabileceğine inanmıyorum. gün içerisinde işini düşünmeli geceleyin ise hayal kurmalıdır."
-Henry Ford
Dünyanın En Ünlü Girişimcileri

Dünyanın En Ünlü Girişimcileri

  • 3 DK
  • 26-04-2016
  • 0 yorum
  • 8K

Dünyanın En Ünlü Girişimcileri

Başarısızlık=Başarı

Dünyaca ünlü isimlerin aynı zamanda ün saldığı işler dışında neler yaptığını hiç merak ettiniz mi? İşte ünlü şarkıcı ve mankenlerin aynı zamanda yürüttüğü diğer girişimler

ünlülerin yaptığı işler 

Kardashian Ailesi

Realty showları ile oldukça ün kazanan Kardashian ailesi girişimcilikte de oldukça hızlılar. DASH isimli bir perakende zincirine sahipler. Daha sonra, koku, ayakkabı, çorap, bikini, cilt bakım, mum, kitaplar satan perakendeciler için bir dağıtım firması da kurdular. Kardasihan’lar televizyondaki şöhretleri dışında girişimcilikleri ile de oldukça başarılılar.

kardahsian ailesi

mary-kate-olsen

Mary-Kate Olsen, Ashley Olsen ;

Full Hause dizisinden tanıdığımız ikizler 1993 yılında Dualstar Entertainment Group'u kurdular. Giyim, poster, okul malzemeleri ve kitaplar gibi ürünler onları markası adı altında satılmaya başlandı. Milyon dolarlık iş hacimleri ile en başarılı girişimciler arasında boy gösteriyorlar.Paul Newman;

Ünlü aktör Paul Newman, 1982 yılında girişimciliğe başladı. İlk olarak oluşturduğu marka üzerinden şarap şişeleri, salata sosları, paketlenmiş pizza gibi ürünler satmaya başladı. Daha sonra da evcil hayvan mamalarına kadar yelpazesine genişletmiştir. Paul Newman'ın firması 100’den fazla organik gıda maddesi satmaktadır. Şirket ayrıca sosyal sorumluluk projelerine de büyük destek vererek kurulduğu günden bu yana  400 milyon dolar hayır kurumlarına bağışlamıştır. Paul Newman'ın şirketi Amerika’nın en iyi şirketleri arasındadır.

Paul Newman

de-niro-640x840

Robert De Niro ;

Dünyaca ünlü aktör Robert de Niro, girişimciliğe bir restoran açarak başladı. İlk restoranını New York’ta Tribeca Grill ismiyle açtı. Şu anda toplam 25 restoranı var ve bunlar dünyanın çeşitli yerlerinde bulunmakta. Ayrıca Robert De Niro, Tribeca Production ve Tribeca Film’in de kurucusudur. Yürüttüğü bu işlerden yıllık 100 milyon dolar gelir elde etmektedir.

gwen-stefani-640x480

Gwen Stefani ;

Ünlü şarkıcı Gwen Stefani de girişimciliğe soyunanlardan. Gwen Stefani ilk olarak 2004 yılında kadın giyimle sektöre girdi. Ayakkabı,takı,çanta gibi kadınlara yönelik ürünler satıyor. Sattığı elbiseleri de kendi tasarlıyor. Yıllık geliri ortalama 90 milyon dolar.

 

jay-z-640x692

Jay-Z ;

Bir diğer dünyaca ünlü şarkıcı olan Def Jam Recordings şirketinin eski ve Roc-A-Fella Records'un şimdiki CEO'sudur. Ayrıca, The 40/40 Club ve New Jersey Nets şirketlerinin kurucularındandır. Amerika Birleşik Devletleri'nde yirmi altı milyondan fazla albüm satan ve çeşitli Grammy Ödülleri'nin sahibi olan Jay-Z; ABD'nin finansal anlamda en başarılı hip hop sanatçıları ve girişimcilerden biridir. Yıllık 500 milyon dolar ek geliri bulunmaktadır.

jessica-simpson-640x360

Jessica Simpson

Ünlü sanatçı kadınlara yönelik ürünler ilegirişimciliğe başladı. Saç ve güzellik ürünleri satarak piyasada isim yaptı. Ayrıca  Simpson Collection isimli bir çanta firması da bulunmakta. Bu işlerin yanı sıra ayakkabı sektörüne de el attı.BeautyMint isimli güzellik ürünleri satan e-ticaret sitesi sektöründe dünya liderleri arasında yer almaktadır.

"Dünyanın En Ünlü Girişimcileri" İçin Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Instagram
Takip et