"Başarısızlıkların %99'u, mazeretler üreten insanlardan gelir."
-George Washington
Dijital Dünya’da Kurumsal İletişim Nasıl Sağlanır?

Dijital Dünya’da Kurumsal İletişim Nasıl Sağlanır?

  • 3 DK
  • 15-09-2015
  • 0 yorum
  • 494
Her büyük kurum ve kuruluşun uzun vadeli hedefleri ve bu hedeflere ulaşma yolunda kullanacakları fikirleri, araç ve gereçleri, personeli ve iletişim gücü vardır. Belirlenen hedefe yürüyebilmek için şeffaflık, güvenilirlik, sorumluluk ve adillik özelliklerinin sıkı bir şekilde denetimi ve uygulanması gerekmektedir. Kurumsal yapılanmanın bir diğer parçası da iletişimdir. Dünyanın en kaliteli ürününü üretmiş olabilirsiniz ama eğer onu doğru bir iletişimle müşteriye sunamazsanız zarar edersiniz.

Günümüzde kurumsal iletişimin en çok önem kazandığı yer internet ortamıdır. Sosyal medya bugün birçok kurumun hassasiyetle üzerine durduğu bir platformdur. Güncel web siteler, optimizasyon çalışmaları gibi dijital dünyanın araçları ve yöntemleriyle kurumsal iletişim en iyi şekilde sağlanabilir. Dijital Dünya’da Kurumsal İletişim Nasıl Sağlanır?

Şirketlerin de insanlar gibi itibarları vardır 

Kurumsal bir yönetim anlayışı içerisindeyseniz öncelikle kurumun itibarını düşünmeniz gerekmektedir. İtibar kaybı yaşamak, maddi ve manevi yıkımları da beraberinde getirir. İtibarınız insanlar tarafından olumlu karşılanır ve fark edilirsiniz.  Dijital platformlarda bir projeye katılırsınız ve insanlarla iletişim kurarsınız. Önemli olan onlara nasıl bir yaklaşımda bulunduğunuz; takipçi sayınızın milyonları bulması insanları etkilemiyor artık

Orijinal olun

Dijital ağlarda adınızdan söz ettirmek istiyorsanız özgün metinlerden oluşan makaleler ve size ait olan videolardan yararlanın. Web sitenizi aktif kullanır ve kaliteli içeriklerle sunarsanız insanların size olan güveni artacaktır. Algı ise kurumlar için her şeydir.

Teknolojiden Yararlanmasını Bilin

Dijital Dünya’da kurumsal iletişim nasıl sağlanır sorusunun en güzel cevabı yine dijital dünyayı kullanmaktan geçer.

  • Duyuruların güncel olarak sunulması

  • Sms, e-posta ve online danışmanlık hizmeti

  • Bilgilendirici bloglar

  • Web tarayıcılarda ulaşım kolaylığı

  • Telefon, tablet ve bilgisayar kullanıcılarına verilen önem


 

Sosyal Medya’dan haberiniz olsun

İnsanlar bir ürün aldıktan sonra o ürünü konuşur, paylaşır, tavsiye eder ya da şikâyet eder. Sürekli büyüyen Dijital Dünya’da Kurumsal İletişim Nasıl Sağlanır? Atılan her tweet, Facebook’ta yayınlanan bir haber, Instagram’da paylaşılan bir fotoğraf takip edilmelidir. Bu yerlerde siz de paylaşım yaparak kalitenizi yayın.
Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın