"zeki insanları işe alıp, sonra onlara ne yapacaklarını söylemek mantıklı gelmiyor. biz zeki insanları, onlara emir vermek için değil, onlar bize "ne yapacağımızı söylesinler diye işe alırız."
-Steve Jobs
Deniz Selin Ünlüdağ Türk Eskriminde Tarihi Bir Zafere İmza Attı

Deniz Selin Ünlüdağ Türk Eskriminde Tarihi Bir Zafere İmza Attı

Ömer K.
Ömer K. 41 Takipçi
  • 3 DK
  • 12-03-2018
  • 0 yorum
  • 1K

Deniz Selin Ünlüdağ Türk Eskriminde Tarihi Bir Zafere İmza Attı

Başarısızlık=Başarı
Girişimcilik dendiğinde büyük olasılıkla aklınıza ilk olarak iş kurmak geliyordur. Aslında girişimcilik daha çok cesaret etmek, risk almak ve atılım yapmaktır. İşte bu yüzden girişimciliği ve sporu birbirine yakın buluyoruz. Çünkü spor da herkesin cesaret edemediğini yaparak başarı için hayat boyu çalışma gerektiriyor. Deniz Selin Ünlüdağ, yakın zamanda bunun en iyi örneklerinden birini verdi.

Deniz Selin Ünlüdağ Türk Eskriminde Tarihi Bir Zafere İmza Attı 1

17 yaşındaki Ünlüdağ, 2017 yılında düzenlenen 23 yaş altı Yıldızlar Avrupa Eskrim Şampiyonası'nda birinci olarak hem kendisi hem de Türkiye için tarihi bir zafere imza attı. Nisan ayında Rusya’nın Sochi kentinde düzenlenen şampiyonada İtalyan rakibi Gaia Pia Carella'yı mağlup ederek birinciliği kazandı. Genç kadının kazandığı bu başarı, bireysel kategoride 95 yıl sonra gelen en büyük başarı. Peki, Ünlüdağ bu gibi bir başarıyı bu kadar genç yaşta nasıl elde etti?

Deniz Selin Ünlüdağ Azimle Çalışarak Kazandı


Deniz Selin Ünlüdağ Türk Eskriminde Tarihi Bir Zafere İmza Attı 2

Milli eskrim sporcumuz Ünlüdağ, aslında tüm girişimcilere ilham olacak bir başarı elde etti. Daha 17 yaşında Yıldızlar Avrupa Şampiyonluğu gibi büyük bir başarıya sahip olmak hiç de kolay değil. Ünlüdağ başarısının sırrını, kazanmayı umduğu maçları kaybetmesine rağmen yılmadan çalışmasına bağlıyor. İşin gerçeği, yılmadan çalışmak iş dünyasına yeni giriş yapan girişimcilerin de uygulaması gereken bir yöntem. Ünlüdağ, sezon başında sakatlamasına rağmen Avrupa Şampiyonasına tüm gücüyle hazırlandığını da söylüyor.

Girişimciler İçin Başarı Örneği


Deniz Selin Ünlüdağ Türk Eskriminde Tarihi Bir Zafere İmza Attı 3

Eskrim, her ne kadar girişimcilik dünyasına uzak gibi görünen bir konu olsa da aslında bu spor, yeni bir işe başlamak isteyenlerin örnek alabileceği pek çok özelliği içeriyor. Spor müsabakaları da yeni bir girişimde başlatmak da sıkılmadan ve yorulmadan çalışmayı gerektiriyor. Sporcular kendilerini fiziksel olarak hazırlarken, iş dünyasında ise zihinsel bir hazırlık hüküm sürüyor.

Deniz Selin Ünlüdağ gibi genç sporcular, diğer girişimcilerin harekete geçme isteğini tetikliyor. Genellikle kendi yaş grubuna yakın sporcuların başarısını gören girişimciler, benzer şekilde kendi sektörlerinde başarılı olmak için daha fazla çaba gösteriyor. Aynı zamanda sporun rekabetçi yapısı, girişimciliğin rekabetçi ortamıyla örtüşüyor. Gelecekte Ünlüdağ gibi milli eskrim sporcularımızın girişimcilere ilham vermeye devam edeceğine inanıyoruz.
"Deniz Selin Ünlüdağ Türk Eskriminde Tarihi Bir Zafere İmza Attı" İçin Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Instagram
Takip et