"Ders alınmış bir başarısızlık, başarı demektir."
-Malcomb S.Forbes
Daha Güçlü Ekipler Oluşturmak İçin 3 Etkili Yol

Daha Güçlü Ekipler Oluşturmak İçin 3 Etkili Yol

  • 3 DK
  • 30-10-2018
  • 0 yorum
  • 2K

İnsanların birbirlerini öğrenmesi ve grubun zorluklarını birlikte aşması, derin ve özgün ilişkiler kurmaya başlaması sosyal organizasyonlarda saklıdır. Bu, okullardan şirketlere kadar birçok alandaki organizasyon ile başlıyor.

Güçlü Ekip Oluşturmada Etkili Birkaç Yol

  • Yaşam Döngüleri

İnsanları küçük gruplara ayırın ve herkesten bugün kim olduklarını etkileyen üç ya da beş an veya olayı anlatmalarını isteyin. Bu, insanların arasındaki engelleri yıkmak ve birbirlerini daha derinden anlamak için harika bir yoldur. Bireylerin bu anlattıkları grup üyeleri içerisinde kesinlikle gizli kalmalıdır. Sonuç olarak muazzam bir güven inşa edilir. Irkçılığı ve sevdiklerinin ölümleri, ilham veren akıl hocaları, sıra dışı iş fırsatları ve daha pek çok şeyle ilgili hikayeler anlatılmıştır. Ekip arasındaki ilişkileri derinleştirmek için de mükemmel bir yoldur. 

  • Hikaye Anlatımı

Yaşam döngüsü egzersizine dayanarak insanları daha büyük bir grubun önünde hayatları hakkında anlamlı bir hikaye anlatmaya teşvik edin. Bir şirkette geçirilen en unutulmaz anlardan biri, kamp ateşinin önünde bir hikaye anlatma gecesi olmuştur. Şirketten on kişi daha önceden prova yaparak şirketin önünde güçlü bir hikaye anlatmaya gönüllü olmuşlardır. O gece duyulan öyküler, kendileriyle paylaşmaya istekli olan insanların cesareti ve gülüşü ile takdir almıştır. Ve bunu dinlemeye istekli olmaları herkesin birbiriyle daha açık olmaya başlamasını sağlamıştır.

  • Takdirler

Güven oluşturan en etkili yöntemlerden biri de bir grup içerisindeki takdirlerdir. Bir projenin ya da saha dışı bir toplantının sonunda, grubun birbirinden duydukları şeyleri paylaşması isteniyor. Dairenin etrafında dolaşılıyor ve her insanın takdir edilmesi için birkaç dakika veriliyor. Bütün grubun konuşması gerekmiyor ama genellikle konuşmak isteyen kişiler daha fazla süre de konuşabiliyorlar. Herkes tarafından takdir edilmek garip. Çoğumuzun deneyimlediği ya da yaşadığı bir şey değildir.

Bu şekildeki faaliyetler, birlikte çalışanlar arasında daha derin ve anlamlı ilişkilerin kurulması birlikte daha verimli bir çalışma ortamına yardımcı olmaktadır. Özellikle anlaşmazlıkların çözüldüğü görülmüştür. İki kişi arasındaki temel ilişki ne kadar güçlü olursa, bu çatışmalar daha kolay çözülür veya önlenebilir.

İnsanların arasında daha derin bir anlayış oluşturan araçlar, üniversitelerden geleneksel işletmelere ve spor takımlarına kadar her türlü takımlara değer katıyor.

"Daha Güçlü Ekipler Oluşturmak İçin 3 Etkili Yol" İçin Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Instagram
Takip et