1. Daha Güçlü Ekipler Oluşturmak İçin 3 Etkili Yol
Daha Güçlü Ekipler Oluşturmak İçin 3 Etkili Yol

Daha Güçlü Ekipler Oluşturmak İçin 3 Etkili Yol

 • 30-10-2018
 • 0 Yorum

İnsanların birbirlerini öğrenmesi ve grubun zorluklarını birlikte aşması, derin ve özgün ilişkiler kurmaya başlaması sosyal organizasyonlarda saklıdır. Bu, okullardan şirketlere kadar birçok alandaki organizasyon ile başlıyor.

Güçlü Ekip Oluşturmada Etkili Birkaç Yol

 • Yaşam Döngüleri

İnsanları küçük gruplara ayırın ve herkesten bugün kim olduklarını etkileyen üç ya da beş an veya olayı anlatmalarını isteyin. Bu, insanların arasındaki engelleri yıkmak ve birbirlerini daha derinden anlamak için harika bir yoldur. Bireylerin bu anlattıkları grup üyeleri içerisinde kesinlikle gizli kalmalıdır. Sonuç olarak muazzam bir güven inşa edilir. Irkçılığı ve sevdiklerinin ölümleri, ilham veren akıl hocaları, sıra dışı iş fırsatları ve daha pek çok şeyle ilgili hikayeler anlatılmıştır. Ekip arasındaki ilişkileri derinleştirmek için de mükemmel bir yoldur. 

 • Hikaye Anlatımı

Yaşam döngüsü egzersizine dayanarak insanları daha büyük bir grubun önünde hayatları hakkında anlamlı bir hikaye anlatmaya teşvik edin. Bir şirkette geçirilen en unutulmaz anlardan biri, kamp ateşinin önünde bir hikaye anlatma gecesi olmuştur. Şirketten on kişi daha önceden prova yaparak şirketin önünde güçlü bir hikaye anlatmaya gönüllü olmuşlardır. O gece duyulan öyküler, kendileriyle paylaşmaya istekli olan insanların cesareti ve gülüşü ile takdir almıştır. Ve bunu dinlemeye istekli olmaları herkesin birbiriyle daha açık olmaya başlamasını sağlamıştır.

 • Takdirler

Güven oluşturan en etkili yöntemlerden biri de bir grup içerisindeki takdirlerdir. Bir projenin ya da saha dışı bir toplantının sonunda, grubun birbirinden duydukları şeyleri paylaşması isteniyor. Dairenin etrafında dolaşılıyor ve her insanın takdir edilmesi için birkaç dakika veriliyor. Bütün grubun konuşması gerekmiyor ama genellikle konuşmak isteyen kişiler daha fazla süre de konuşabiliyorlar. Herkes tarafından takdir edilmek garip. Çoğumuzun deneyimlediği ya da yaşadığı bir şey değildir.

Bu şekildeki faaliyetler, birlikte çalışanlar arasında daha derin ve anlamlı ilişkilerin kurulması birlikte daha verimli bir çalışma ortamına yardımcı olmaktadır. Özellikle anlaşmazlıkların çözüldüğü görülmüştür. İki kişi arasındaki temel ilişki ne kadar güçlü olursa, bu çatışmalar daha kolay çözülür veya önlenebilir.

İnsanların arasında daha derin bir anlayış oluşturan araçlar, üniversitelerden geleneksel işletmelere ve spor takımlarına kadar her türlü takımlara değer katıyor.

 • Beğen
 • Muhteşem
 • Aynı Kafa
 • Hahaha
 • İnanılmaz
 • Üzgün
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Girişimcilik
Girişimler, girişimlerde nasıl başarılı olunacağı ve geniş, sadık bir yapılanma için neler yapılacağı hakkında hemen hemen her ...
Girişimcilik
İş dünyası zamana karşı yarışıyor. Günün büyük bir bölümünü çalışarak geçiren başarılı kişiler, bu kadar yoğun iş ...
İş Fikirleri
Girişimcilik ile ilgilenen ya da ilgilenmeyen her insanın hayatında en az bir kere aklına bir iş fikri gelmiştir. Peki bu insanlardan kaç ...
Girişimcilik
Sınırlı bir bütçe ve çok kısa geri dönüş süresiyle bir işe başlayabilirsiniz. Aslında, sabah ...
Motivasyon
Girişimcileri diğerlerinden ayıran ve onları genelde başarıya götüren küçük düşünce farklılıkları vardır. Buna rağmen bizi ...
Girişimcilik
Ford markasının arkasında şaşırtıcı detaylar yatıyor. Otomotiv sektörünün bir numaralı ismi Henry Ford’un başarısının arkasında ...
home search notifications 1 person