"Başardığın zaman herkes senin arkadaşındır."
-Anonim
CV'nizi Doldurmanın Tam Sırası: Sizi İşe Aldıracak 8 Yetenek

CV'nizi Doldurmanın Tam Sırası: Sizi İşe Aldıracak 8 Yetenek

  • 4 DK
  • 26-05-2017
  • 0 yorum
  • 917
İş bulmak, çok zor bir süreçtir. Bu süreci en kolay şekilde atlatmak ve kariyerinize yön verecek güzel bir iş bulabilmek için en güçlü silahınız CV'niz yani öz geçmişinizdir. Eğitim seviyeniz ya da iş tecrübenizin yanı sıra, iş verenlerin en çok dikkat ettiği bir diğer kısım, yetenekleriniz ve çeşitli alanlardaki bilginizdir. Bu yetenekler size hiç ummadığınız kadar yardımcı olabilir. Eğer öz geçmişinize yazacak bir yeteneğiniz yoksa şimdi başlamanın tam zamanı. Sizler için CV'nizi ön plana çıkaracak en dikkat çekici yetenekleri derledik.

 

 

1-  Adobe Photoshop

CV'nizi Doldurmanın Tam Sırası: Sizi İşe Aldıracak 8 Yetenek

 

Her ne kadar ustalaşması zor bir program olsa da basit düzeyde Photoshop bilgisi size iş dünyasında yeni kapılar açabilir. İster dışarıda kursa gidin isterseniz YouTube kanallarını takip ederek ve evde deneyerek tecrübe kazanabilirsiniz. Yaratıcılığınızı arttıran bu program dijital dünyada neredeyse tüm şirketlerin işine yaradığından sizi bir adım öne çıkaracaktır.

 

 

2-  Microsoft Excel

sizi işe aldıracak 8 yetenek

 

Excel kullanımı basit olarak algılanabilir fakat bilinmeyen bir sürü özelliği ve fonksiyonu vardır. Özellikle finans işi ile uğraşanlar tüm gün bu programı kullanırlar. Verileri girmek ve analiz etmek için, ve bunları zaman kaybetmeden hızlıca yapabilmek için Excel'in içini dışını bilmemiz gerekmektedir.

 

 

3-  Yabancı Dil

CV'nizi Doldurmanın Tam Sırası: Sizi İşe Aldıracak 8 Yetenek 1

 

Yeni bir yabancı dil öğrenmek tabii ki de çok zor ve uzun bir süreç. Fakat getirisi de bir o kadar fazla. Ne kadar fazla dil biliyorsanız her sektörde iş bulma olasılığınız bir hayli artacaktır. Özellikle de İngilizce'den sonra öğreneceğiniz bir yabancı dil, tüm kariyerinizin yönünü değiştirebilir.

 

 

4-  WordPress

CV'nizi Doldurmanın Tam Sırası: Sizi İşe Aldıracak 8 Yetenek 2

 

Bir web sitesi ile uğraştığınız her yerde işin arka planını öğrenmek çok faydalı olacaktır. Tabii ki başka içerik planlama sistemleri bulunsa da WordPress bilmek işinizi görecektir.

 

 

5-  Web Geliştirme

CV'nizi Doldurmanın Tam Sırası: Sizi İşe Aldıracak 8 Yetenek 3

 

HTML, CSS, ve javascript gibi web geliştirme dillerini öğrenmek için illa yazılımcı olmanız şart değil. Çok farklı iş alanlarında işinize yarayacak bu bilgiler aynı zamanda iş verenlerin sizin hakkınızdaki düşüncelerini de çok etkileyecektir. Eğer yazılımcı değilseniz ama bir programlama dili biliyorsanız, bu sizin ne kadar öğrenmeye ve kendinizi geliştirmeye açık olduğunuzu gösterir.

 

 

6-  SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

CV'nizi Doldurmanın Tam Sırası: Sizi İşe Aldıracak 8 Yetenek 4

 

Günümüzde herkes her şeyi Google gibi arama motorlarında aratıyor. Özellikle de e-ticaret için çok önemli olan SEO, bir websitesinin belirli kelimelerde ilk sayfalarda ve üst sıralarda çıkmasını sağlamaktadır. Bu yüzden websitesi olan her sektörün SEO'ya ve SEO bilen çalışanlara ihtiyacı vardır.

 

 

7-  Google Analytics

CV'nizi Doldurmanın Tam Sırası: Sizi İşe Aldıracak 8 Yetenek 5

 

Eğer SEO öğrenmeye karar verdiyseniz, bu yeteneğinizi Google Analytics ile renklendirmenin size sağlayacağı fayda çok büyük olacaktır. Web sitenizle ilgili verileri saklayıp analiz edebilirsiniz. Böyle hangi stratejinin size nasıl geri dönüt verdiğini keşfetmiş olursunuz ve bir sonraki hamlenizi daha iyi planlarsınız.

 

 

8-  Public Speaking (Topluluk Önünde Konuşma)

CV'nizi Doldurmanın Tam Sırası: Sizi İşe Aldıracak 8 Yetenek 6

 

Hangi sektörde çalışırsanız çalışın, kariyerinizin bir noktasında kalabalık önünde konuşma yapmak zorunda kalabilirsiniz. Kimileri doğuştan iyi bir konuşmacıdır. Eğer siz onlardan biri değilseniz yine de bu yeteneği çalışarak elde edebilirsiniz. Videolar izleyerek, konferanslara katılarak, bu konu üzerine kitaplar okuyarak ve pratik yaparak iyi bir konuşmacı olabilirsiniz.


 
Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Instagram
Takip et