1. CV'nizi Doldurmanın Tam Sırası: Sizi İşe Aldıracak 8 Yetenek
CV'nizi Doldurmanın Tam Sırası: Sizi İşe Aldıracak 8 Yetenek
fulya.karacaoglu
0 takipçi,

CV'nizi Doldurmanın Tam Sırası: Sizi İşe Aldıracak 8 Yetenek

  • 26-05-2017, 08:00
  • 0 Yorum
  • 1 yıl önce
İş bulmak, çok zor bir süreçtir. Bu süreci en kolay şekilde atlatmak ve kariyerinize yön verecek güzel bir iş bulabilmek için en güçlü silahınız CV'niz yani öz geçmişinizdir. Eğitim seviyeniz ya da iş tecrübenizin yanı sıra, iş verenlerin en çok dikkat ettiği bir diğer kısım, yetenekleriniz ve çeşitli alanlardaki bilginizdir. Bu yetenekler size hiç ummadığınız kadar yardımcı olabilir. Eğer öz geçmişinize yazacak bir yeteneğiniz yoksa şimdi başlamanın tam zamanı. Sizler için CV'nizi ön plana çıkaracak en dikkat çekici yetenekleri derledik.

 

 

1-  Adobe Photoshop

CV'nizi Doldurmanın Tam Sırası: Sizi İşe Aldıracak 8 Yetenek

 

Her ne kadar ustalaşması zor bir program olsa da basit düzeyde Photoshop bilgisi size iş dünyasında yeni kapılar açabilir. İster dışarıda kursa gidin isterseniz YouTube kanallarını takip ederek ve evde deneyerek tecrübe kazanabilirsiniz. Yaratıcılığınızı arttıran bu program dijital dünyada neredeyse tüm şirketlerin işine yaradığından sizi bir adım öne çıkaracaktır.

 

 

2-  Microsoft Excel

sizi işe aldıracak 8 yetenek

 

Excel kullanımı basit olarak algılanabilir fakat bilinmeyen bir sürü özelliği ve fonksiyonu vardır. Özellikle finans işi ile uğraşanlar tüm gün bu programı kullanırlar. Verileri girmek ve analiz etmek için, ve bunları zaman kaybetmeden hızlıca yapabilmek için Excel'in içini dışını bilmemiz gerekmektedir.

 

 

3-  Yabancı Dil 

Yeni bir yabancı dil öğrenmek tabii ki de çok zor ve uzun bir süreç. Fakat getirisi de bir o kadar fazla. Ne kadar fazla dil biliyorsanız her sektörde iş bulma olasılığınız bir hayli artacaktır. Özellikle de İngilizce'den sonra öğreneceğiniz bir yabancı dil, tüm kariyerinizin yönünü değiştirebilir.

 

 

4-  WordPress 

Bir web sitesi ile uğraştığınız her yerde işin arka planını öğrenmek çok faydalı olacaktır. Tabii ki başka içerik planlama sistemleri bulunsa da WordPress bilmek işinizi görecektir.

 

 

5-  Web Geliştirme 

HTML, CSS, ve javascript gibi web geliştirme dillerini öğrenmek için illa yazılımcı olmanız şart değil. Çok farklı iş alanlarında işinize yarayacak bu bilgiler aynı zamanda iş verenlerin sizin hakkınızdaki düşüncelerini de çok etkileyecektir. Eğer yazılımcı değilseniz ama bir programlama dili biliyorsanız, bu sizin ne kadar öğrenmeye ve kendinizi geliştirmeye açık olduğunuzu gösterir.

 

 

6-  SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) 

Günümüzde herkes her şeyi Google gibi arama motorlarında aratıyor. Özellikle de e-ticaret için çok önemli olan SEO, bir websitesinin belirli kelimelerde ilk sayfalarda ve üst sıralarda çıkmasını sağlamaktadır. Bu yüzden websitesi olan her sektörün SEO'ya ve SEO bilen çalışanlara ihtiyacı vardır.

 

 

7-  Google Analytics 

Eğer SEO öğrenmeye karar verdiyseniz, bu yeteneğinizi Google Analytics ile renklendirmenin size sağlayacağı fayda çok büyük olacaktır. Web sitenizle ilgili verileri saklayıp analiz edebilirsiniz. Böyle hangi stratejinin size nasıl geri dönüt verdiğini keşfetmiş olursunuz ve bir sonraki hamlenizi daha iyi planlarsınız.

 

 

8-  Public Speaking (Topluluk Önünde Konuşma) 

Hangi sektörde çalışırsanız çalışın, kariyerinizin bir noktasında kalabalık önünde konuşma yapmak zorunda kalabilirsiniz. Kimileri doğuştan iyi bir konuşmacıdır. Eğer siz onlardan biri değilseniz yine de bu yeteneği çalışarak elde edebilirsiniz. Videolar izleyerek, konferanslara katılarak, bu konu üzerine kitaplar okuyarak ve pratik yaparak iyi bir konuşmacı olabilirsiniz.


 
  • Beğen
  • Muhteşem
  • Aynı Kafa
  • Hahaha
  • İnanılmaz
  • Üzgün

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Girişimcilik

Türkiye'nin en büyük ve en aktif girişimci sayfası olan Girişimci Kafası'nda yayınlanan en popüler galerileri sizler için derledik. ...

Girişimcilik

Ofis ortamları her sektörden şirket için büyük bir öneme sahip. Çünkü iyi bir ofis ortamına sahip olmak, tahmin edilemeyecek kadar büyük ...

İş Fikirleri

Pasif Gelir ile Para KazanmakPasif gelir, başta bir çalışma yapıp daha sonra bu çalışmanın ekmeğini efor harcamadan yemektir. Bu kazanç ...

Motivasyon

Her girişimin kaderi daha ilk adımdan itibaren bellidir. Girişiminizin ölçeklenebilirliği, bazen siz ne kadar çabalarsanız çabalayın ...

Girişimcilik

Fikirlerini hayata geçirme konusunda nasıl birisin? Kendini girişimci olarak görüyor musun? Gerçek bir girişimci misin? Kendinizi test ...

Girişimcilik

Nakit akışı, işletmeler için önemli kavramlardan biridir. Bu kavram, bir ay içerisinde bir işletmenin ya da şirketin kasasına giren ve ...

home search notifications 1 person