"bundan 10 yıl sonra insanlar size nasıl başardığınızı soracak."
-Anonim
Çalışanları İçin Havai'de 2.5 Milyon Dolarlık Malikâne Aldı

Çalışanları İçin Havai'de 2.5 Milyon Dolarlık Malikâne Aldı

  • 3 DK
  • 09-05-2017
  • 0 yorum
  • 1K

Geçtiğimiz aralık ayında, Y Media Labs şirketi kurucu ortağı ve CTO'su Sumit Mehra, Amerika'da bulunan 80'e yakın çalışanını yıllık toplantı için Havai'de topladı.

Mehra, herkes oradayken şok edici bir açıklama yaptı: Havai'de 460 m² alanda bulunan bu malikâneyi tüm çalışanlar Y Media Laps ile çalıştıkları süre boyunca ücretsiz kullanabilecekler. İş görevleri ne olursa olsun herkes ailesiyle birlikte bir hafta boyunca hiçbir karşılık ödemeden bu rüya evde tatil yapabilecek.

Evin değerinin yaklaşık 2.5 milyon dolar olduğu açıklandı. Ana binada 3 yatak odası ve 3 banyo bulunurken misafir evinde de 2 yatak odası ve 2 banyo yer almaktadır. Yani çalışanlar isterse 10 kişilik bir aile ile gidebilir isterse de koca evde tek başına tatil yapabilir.

<iframe src="https://player.vimeo.com/video/135161950" width="700" height="390" frameborder="0" allowfullscreen="allowfullscreen">

Mehra, çalışanlarına teşekkür etmek istemesi sebebiyle bu evi aldığını söyledi. Havai'ye tatile gittiklerine Mehra'ya karısı bu fikri vermiş. Mehra hemen malikâneyi satın almak istese de sahibi satmak istemediği için süreç uzamış.

Aynı zamanda Mehra, bu evin şirketin başarısından dolayı çalışanlarına duyduğu minnettarlığı simgelediğini düşünüyor. Apple gibi büyük markalara uygulama tasarlayıp pazarlayan Y Media Laps, kendi imkanlarıyla dışarıdan fon almadan küçük bir startup'tan 80'i Silikon Vadisi'nde, 200'ü ise Hindistan'da olan 280 kişilik bir şirket haline geldi. Mayıs 2015'te ise reklam şirketi MDC Partners tarafından satın alındı.

Mehra: "Sıradan olmayan yöntemlerle, çalışanlarımıza teşekkür etmek istedik."
Çalışanları İçin Havai'de 2.5 Milyon Dolarlık Malikâne Aldı 1

Mehra ilk açıklamasını yaptığında idari personel de şaşkınlık içerisinde kaldı. Ne olduğunu anlamaya çalışan insanlar ya da şimdiden bir hafta ayırmak isteyen çalışanlar tarafından soru yağmuruna tutuldular. Gelen soruların çoğu bunun sadece üst düzey çalışanlar için mi geçerli olduğu yönündeydi.

Ama hayır, fırsattan herkes faydalanabilecek. Adil olmak amacıyla herkes bir kerede bir hafta ayırabilecek ve öncelik de pozisyonuna bakılmaksızın çalışma süresine göre verilecek.

Mehra, "Böylelikle ilk sırayı garantilemiş oldum," diyerek şaka yaptı.

Ocak'ta çalışanlara açılan ev, henüz bir hafta bile boş kalmadı ve çalışanlar sırayla Havai'ye bir haftalık tatil yapmaya devam ediyor.

Mehra, çalışanlara gereken değerin verilmesine inanıyor. Çalışanların mutlu kalması için maaş zammı ya da ikramiye yerine bu gibi şirket genelindeki yatırımların daha iyi olduğunu düşünüyor. Son olarak, Hindistan'daki çalışanlara da açık olan Havai'deki eve bu çalışanların ulaşımının zor olacağının farkında olan Mehra, bu hususta da çalışanlarını mutlu edecek fikirler üzerinde çalışmaktadır.

 

"Çalışanları İçin Havai'de 2.5 Milyon Dolarlık Malikâne Aldı" İçin Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Instagram
Takip et