İnternet dünyasının bu kadar ön plana çıkmasının asıl sebeplerinden bir tanesi sürekli kendini geliştiren sektörlerden olmasıdır. Girişimde bulunan ve dünyada herkes tarafından bilinen internet girişimcilerin başarısının arkasında aslında firmaların çalışanlarına sunduğu imkanlardır.

İnternet girişim firmalarının yaygınlaşmaya başlamasından sonra iş veren ve çalışan konseptleri tamamen değişmeye başladı. Çünkü asıl başarının sırrı; çalışanın motivasyonu olduğunu kanıtlamış oldu bu firmalar. Patronlar artık “Lider” olmaya başladı ve hızlı gelişmenin farkına vardı.

Çalışanlarına harika imkanlar sağlayan firmalar sizlerle

8Google

“Çalışanlarına harika imkanlar sağlayan firmalar” cümlesini duyunca genel kitlenin aklına ilk gelen firma Google’dır! Diğer bütün herkesi imrendirecek bir ofis ortamına sahipler. Sektörden olan olmayan bütün herkesin Google’da çalışmak isteyeceği kesindir.

Bu firma çalışanlarını şımartmak için elinden gelen bütün her şeyi yapıyor. Gurme yemekler, kendi bünyesindeki spor salonu, çamaşırhane, kuaför, bowling alanı, masaj/yoga salonu, oyun alanları ile çalışanlarına mükemmel bir çalışma ortamı sunuyor ve bunların tamamı kendi çalışma alanları içinde ücretsiz. Çalışanlarına yıllık 12.000 $’a kadar öğrenim kredisi sunuyor. Seyahate çıkmak isteseniz veya başka bir yere gitmek isteseniz kendi bünyesinde araç yıkama, yağ değişimi ve yine kendi bünyesinde çocuklu çalışanları için çocuk bakımı ve hardım hizmeti de sunuyor.

Google’ın teknoloji devi olmasının en büyük nedenlerinden bir tanesinin uyguladığı bu politika olduğu nettir.

Yorumları Göster

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER