"mükemmel fikirlere sahip olmak, onları satamadığınız sürece işe yaramaz."
-Anonim
Bu Yıl Başarılarıyla Hepimize İlham Veren 5 Türk Genci
Ömer K.
Ömer K. 33 Takipçi

Bu Yıl Başarılarıyla Hepimize İlham Veren 5 Türk Genci

  • 3 DK
  • 05-10-2017
  • 1 yorum
  • 2K
Girişimcilik, fırsatlar ve tehlikelerle dolu. Bazı hikâyeler başarıyla sonuçlanıyor, bazıları başarısızlıkla. Başarılı olduğunuzda sizinle birlikte çalışan diğer herkesin, hatta toplumun yararına bir şey yapmış oluyorsunuz.

Girişimcilik, her geçen gün daha cazip bir hâle geliyor. Girişimciliğin yaşı da giderek düşüyor. Hatta genç girişimciler, daha hırslı ve cesur oldukları için başarı katsayısı da artıyor.

Onlar daha genç yaşta başarılarıyla Türkiye’ye ilham oldu.

Biz de girişimci kafasına sahip olan herkese ilham kaynağı olabilecek 5 Türk genci ile sizi baş başa bırakıyoruz…
1. Aslı Aksoy


Aslı Aksoy

ODTÜ İşletme bölümünü bitirip 13 yıl tekstil ve gıda alanlarında çalıştıktan sonra kariyerinden vazgeçti ve kuşkonmaz tarımına başladı. Aslı Aksoy’un aldığı bu radikal karar, onu Muğla’nın Yeşilçam köyüne sürükledi. Bu köyde kuşkonmaz yetiştiren Aksoy, büyük bir başarı elde etti. Kuşkonmaz, ülkemizdeki mevcut şartlarda zor yetişen bir bitki. Aslı Aksoy, beklentisinin çok üzerinde verim alarak başarısını sürdürdü.

2. Neval Çam


Neval Çam

Lise öğrenimine devam eden Neval Çam, işitme engellilerin daha kolay iletişim kurabilmeleri adına bir yazılım geliştirdi. Daha 16 yaşında Microsoft tarafından yılın en başarılı kadın yazılım geliştiricisi seçilen Neval Çam, Stanford Üniversitesi’ne de tam burslu olarak kabul edildi. Neval Çam’ın geliştirdiği yazılım, işaret dili bilmeyenlere işaret dili tercümesi yapıyor.

3. Eren Bali


Eren Bali

Eren Bali, Silikon Vadisi’nin en iyi girişimcilerinden biri. ABD’nin en saygın ekonomi dergisi “Business Week” tarafından ülkenin en parlak 25 şirketinden birini kurduğu haberiyle başarısını kanıtlayan Bali, Udemy adlı online eğitim şirketi ile ciddi bir başarıya imza attı. Eren Bali, ardı arkası kesilmeyen seri yatırımlar alarak işini büyütme fırsatını elde etti.

4. Bora Çıbıkçı & Alp Onur


Bu Yıl Başarılarıyla Hepimize İlham Veren 5 Türk Genci 1

Bu iki ismi bir arada anıyoruz çünkü ikisi birlikte çok büyük bir iş başardılar. Bora ve Alp ikilisi, alzheimer hastalarının kaybolmalarını engelleyen bir girişimle yola çıktılar. GPS tabanlı ve SIM kart ile çalışan takip cihazı Looky, gelecek vadeden girişimler arasında gösterildi. Looky, GPS teknolojisinin çalışmadığı yerlerde inDoor teknolojisi kullanarak ve hastaların yakınlarına olası bir acil durumda yardım çağrıları göndererek, iletişimi maksimum düzeyde tutuyor.

5. Mert Delibalta


https://www.youtube.com/watch?v=mSLv2XKF4Cs

Mert, daha 11 yaşında. Muş’ta okuyan bir ortaokul öğrencisi. Terörün yaşadığı bölgedeki etkisine kayıtsız kalmayan Mert Delibalta, bomba bulan casus drone icat etti. Mert’in amacı, toprağa gömülen patlayıcıları havadan tespit etmek. “2. Uluslararası Eru Mekatron Robot Yarışması”nda birinci olan Mert Delibalta, çalışmalarını yaparken kimseden yardım almadığını söylüyor.
"Bu Yıl Başarılarıyla Hepimize İlham Veren 5 Türk Genci" İçin Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
0

5. girişim :(

https://www.banggood.com/Eachine-Tiny-QX80-80mm-Micro-FPV-Racing-Quadcopter-PNP
-Based-On-F3-EVO-Brushed-Flight-Controller-p-1073903.html?cur_warehouse=CN

stalker stalker 1 yıl önce
Yanıtla
Instagram
Takip et