"para her şeyi yapar diyen adam, para için her şeyi yapar."
-Benjamin Franklin
Bu Şirketin En Genç Üyesi 75 Yaşında
Ömer K.
Ömer K. 38 Takipçi

Bu Şirketin En Genç Üyesi 75 Yaşında

  • 3 DK
  • 27-03-2018
  • 0 yorum
  • 1K
Şirket kurmanın yaşı olur diye bir kural yok. İsteyen ve cesaret edebilen her aklı başında kişinin yapabileceği gibi, birazdan bahsedeceğimiz üç kişi kendi güvenlik şirketini kurdular. Onları diğer şirketlerden ve şirket kurucularından ayıran fark, başarıları ya da unvanları değil. Her ne kadar yaşlı olsalar da kendilerine duydukları güvenleri, cesaretleri ve inançları ile hareket ettiler. Siber güvenlik firması Infosci, işte tam da bu şekilde kuruldu.
Kendinize Engeller İnşa Etmeyin


Bu Şirketin En Genç Üyesi 75 Yaşında 1

İnfosci, 2014 yılında kurularak girişim dünyasında yaşın aslında bir engel olmadığını, asıl engelin kişinin kendisinde olduğunun en büyük kanıtı oldu.

Şirket kurucularından 75 yaşında olan Jhon Ellingson, lise mezunu bir iş insanı ve Washington merkezli tesisat şirketinin eski sahibidir. Kuruculardan yaşça en tecrübeli olanı ise 30 yıl boyunca ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı yani kısa adıyla CIA’de 30 yıl boyunca göre yapmış Phil Dean’dır. Kuruculardan üçüncüsü ise 20 yıl önce kendi icat ettiği ve dolandırıcıların tespit edilmesini sağlayan bir sistem sayesinde suça bulaşan bireyleri bulmada uzman olan avukat Jhon Kittelberger’dir.

İnfosci, 2014’ten bu yana ABD’de kişisel bilgilerin çalınmasını engellemek için sistem tasarımları üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. İnfosci’nin üretmiş olduğu yazılım sayesinde kodlar saniyede bin kez değişiyor. Bu sayede hackerler kişisel bilgilere ulaşmaya yarayacak şifrelere erişemiyor.

Dezavantajların İçindeki Avantajları Yakalamak


Aileleri, arkadaşları ve IT şirketi Nuvitek’ten gelen toplamda 650 bin dolarlık bir sermaye ile çalışan İnfosci kurucuları, yaşlarından dolayı patent alma sırasında ilk sıraya yükseldiklerini ve aslında yaşın kendilerini patent sırasında ilk sıraya yerleştirdiğini keyifle ifade ediyorlar.

Şirket kurucularının asıl hedefi ise günümüzün en başarılı güvenlik firmaları olan Dell ve Google’ın sahibi olan Alphabet gibi sektörün devleri arasında kendi yerini almak.

Asıl olarak İnfosci şirketini yukarı taşıyan şey, ne şirket kurucularının geçmişteki meslek hayatları ne de yaşlarıdır. Asıl olan sahip oldukları dezavantajları avantaj olarak görebilme ve tecrübelerini sektör içerisinde kanıtlama isteklerindeki tutkudur. Emeklilik, hayatın sonu değil yeni bir başlangıç için ilk adımı da olabilir. Tabii bu duruma nereden baktığınıza da bağlı biraz.
"Bu Şirketin En Genç Üyesi 75 Yaşında" İçin Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Instagram
Takip et