"taktik maktik yok bam bam bam!"
-Fatih Terim
'Bu Fikir Tutmaz' Denilen Tutmuş Fikirler

'Bu Fikir Tutmaz' Denilen Tutmuş Fikirler

  • 3 DK
  • 06-04-2018
  • 0 yorum
  • 3K

Bazı iş ve girişimcilik fikirleri, para kazanılmasının imkansız olduğu fikirler gibi düşünülebilir. Bazı nedenlerde dolayı o fikrin tutmasının imkansız olduğunu ve para kazanılmayacağını düşünürüz. Bu nedenlerden biri, o fikrin daha önce bizi aklımıza gelmediğidir. Diğeri ise fikrin saçma olduğunu düşünmemizdir.

Fakat bir çok girişimci ‘bu fikir tutmaz’ sözüne karşı yılmamış ve çalışmalarına devam etmişlerdir. Bu yazımızda bu fikir tutmaz denilen fakat tutmuş fikirlerden bahsedeceğiz. İşte size bir kaç farklı 'tutmuş' proje;

Çelik Ağaçlar ve Hayvanlar


'Bu Fikir Tutmaz' Denilen Tutmuş Fikirler 1

NatureMaker isimli bir şirket, ortaya attığı bir fikir ile çok tepki toplamıştı. Kaliforniyalı şirket, çelikten hayvanlar ve ağaçlar yapacağını iddia etmişti. Bir çok insan bu fikrin saçma olduğunu ve  tutma ihtimalinin olmadığını düşündü. Fakat şirket el becerilerinin marifetlerinden yola çıktı ve çeliğe başka bir anlam yükledi. Ortaya inanılmaz sanat eserleri çıktı. Bu bir çok insan için ilham kaynağı oldu.

Oyuncak Bebek Hastanesi


'Bu Fikir Tutmaz' Denilen Tutmuş Fikirler 2

Oyuncak bebek hastanelerinin ilki 1830 senesinde Lizbon’da kurulmuştur. Bu şirket günümüzde hala faaliyetlerine devam etmektedir. Bu şirket, çöp olarak düşünülen kırık oyuncaklardan inanılmaz gelir elde etmektedir. İlk başlarda bu fikir tutmaz olarak düşünülen Oyuncak Bebek Hastanesi, günümüzde gelir getiren bir sektör haline gelmiştir.

Bit Temizleyicisi


'Bu Fikir Tutmaz' Denilen Tutmuş Fikirler 3

Bit, çocukların ve bazen büyük insanların başına gelebilecek en kötü talihsizliklerden biridir. Üreme hızları yüksek olan bitler aynı zamanda bulaşıcıdır. Teksas’ta kurulan bir şirket sadece bu soruna odaklanmıştır ve yeni iş alanı oluşturmuşlardır. Şirket ilk kurulduğu zamanlarda bu fikrin çok saçma olduğu ve tutmayacağı söyleniyordu. Fakat zamanla bu fikrin yanlış olduğu ortaya çıktı.

Satılık/Kiralık Cansız Manken


'Bu Fikir Tutmaz' Denilen Tutmuş Fikirler 4

Bir mağazada ilk dikkat çeken unsurlar vitrinlerde yer alan cansız mankenlerdir. Başarılı bir dekorasyon, her zaman müşterinin yoğun ilgisini çeker. Mağazalar bu nedenle cansız mankenlere çok önem verir. Kaliforniyalı bir şirket, bu ihtiyacı gördü ve gerçeğe en yakın cansız manken üretimine başladı. Bu fikir ilk başlarda kazanç getirmesi zor olan saçma bir iş fikri olarak görülüyordu.  Fakat zamanla şirketin ne kadar başarılı bir girişim yaptığı görüldü ve Çevre Koruma Ajansı, şirkete bu faaliyeti nedeniyle ödül verdi.  Şirket aynı zamanda eski mankenlerin geri dönüşümünü yapmakta ve satış/kiralama yöntemi ile kazanç elde etmektedir.
"'Bu Fikir Tutmaz' Denilen Tutmuş Fikirler" İçin Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Instagram
Takip et