"başarıya giden yol çiçeklerle kaplı değildir."
-Anonim
Bi’ cümle | Bi’ Dünya Ödüllü Fikir Yarışması Eylül Ayı Dönemi Sonuçları Açıklandı

Bi’ cümle | Bi’ Dünya Ödüllü Fikir Yarışması Eylül Ayı Dönemi Sonuçları Açıklandı

  • 2 DK
  • 18-10-2018
  • 0 yorum
  • 448

Teknopark Ankara, Logosoft, Webtures, Girişimci Kafası, startupnedir.com, Mental Ajans, Pobol Software Solutions, Yetkin Patent&Danışmanlık, Model Master, Aral Group, Nar Kuluçka Merkezi ve fonbulucu.com Kitle Fonlaması Platformu’nun destekleri ile süren para ödülü ve birçok özel ödülün yer aldığı fikir yarışması ‘’Bi’ Cümle Yaz, Bi’ Dünya Ödül Kazan Fikirler Yarışıyor’’ Eylül Dönemi kazananları belli oldu.

Ülkemizde son derece yeni bir finansman modeli olan Kitle Fonlaması Sistemi konusunda farkındalığın artırılmasının amaçlandığı yarışma her ay yapılıyor ve yarışmaya ortalama dört binin üzerinde fikir başvuruyor.

İlki geçtiğimiz Ağustos ayında sonuçlanan yarışmanın Eylül ayında ikincisi yapıldı. Hem para ödülü hem de destekçilerden çok değerli hediyeler içeren yarışmanın Ekim Ayı dönemi daha ayın ilk günleri olmasına rağmen yüksek bir katılımla başladı.

Yarışmanın Ekim Ayı Dönemi teması ‘KADIN’ olarak belirlenirken, kadınlar için geliştirilebilecek ve projeye dönüşebilecek binlerce fikir yarışacak.

Eylül Döneminde dereceye giren Fikirler ve Fikir Sahipleri ise şöyle sıralandı.

Birinciliği, ‘’Bir Yerli Üretim malının satın alındığında kazanç elde edilmesini sağlayan’’ fikri ile Şevval Yankaç, ikinciliği, ‘’Nabız, solunum sayısı, tansiyon ve vücut ısısı gibi vital bulguları ölçen ve anormal durumlarda sesli uyarı veren kol saati’’ fikri ile Senanur Kara, üçüncülüğü ise, ‘’Çöplerden rahatsız olunan bölgeleri, resimleri ile paylaşarak gönüllü toplu temizleme etkinlikleri yapılacak bir internet platformu’’ fikri ile Büşra Mercan oldu. Ayrıca, ‘‘Market poşetleri yerine kullanılacak olan pratik, kullanışlı ve anlaşmalı yerlerde indirim kazandıran, akıllı, cep ve çevre dostu alışveriş çantası SmartShoppingBag’’ fikri ile Cihan Yıldırım’da Editörün Seçimi Ödülü kazandı.

Ödüller Ekim ayı içerisinde dereceye gidenlere ulaştırılırken, verilen mentorlük ve danışmanlıklar sayesinde fikirlerin projeye dönüştürülmesi sağlanacak.

 Yarışmaya https://fonbulucu.com/fikirler-yarisiyor linkinden ulaşılabilirken, her ayın birincilerinin 2018 Yılının fikri için yeniden yarışabileceklerini ve daha büyük ödüller kazanabileceklerini de hatırlatalım.

 

Eylül Ayı Dönemi Kazananlar

"Bi’ cümle | Bi’ Dünya Ödüllü Fikir Yarışması Eylül Ayı Dönemi Sonuçları Açıklandı" İçin Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Instagram
Takip et