"Dünya herkese yetecek büyüklükte. Onun için,başkasının yerini kapmaktansa, çalışarak gerçek yerinizi bulun."
-Charlie Chaplin
Başarısız İnsanların Hafta Sonları Yaptıkları 6 Şey
Ömer K.
Ömer K. 21 Takipçi

Başarısız İnsanların Hafta Sonları Yaptıkları 6 Şey

  • 4 DK
  • 15-09-2017
  • 0 yorum
  • 1K
Hafta içi yoğun stres altında çalışan insanlar olarak, hafta sonunu biraz soluklanarak değerlendirmek istiyoruz. Hatta, konusu ne zaman açılsa: “Bi hafta sonum var” diyoruz. Hafta boyunca beklediğimiz hafta sonlarında ise bazen her şey umduğumuz gibi olmayabiliyor. Bu iki günlük kısa tatilin nasıl geçtiğini anlamadan pazartesi geliyor.

Cuma gecesinden pazartesi sabahına kadar ne oluyor? Başarılı insanlar hafta sonu da çalışmaya devam mı ediyorlar? Yoksa tamamen kafa mı dinliyorlar? Bu soruların yanıtlarını çoğumuz merak ediyoruz. Ancak konumuz başarılı insanların hafta sonları neler yaptıkları değil, başarısız insanların neler yaptıkları… Asıl önemli olan, hafta sonu tatili geldiğinde başarılı insanları başarısız insanlardan ayıran şeyin farkındalık olduğunu bilmektir.

Şimdi birlikte başarısız insanların hafta sonları neler yaptıklarına bakalım.
1. Belirli Bir Plan Yapmazlar
Her dakikayı planlamamız gerekmiyor elbette. Ancak gün içerisinde neler yapabileceğimizle ilgili bir fikrimiz mutlaka olmalı. Genel bir plan yapmanın kimseye zararı yoktur herhalde. Hafta sonu geldiğinde hiçbir şeyi planlamayan başarısız insanların, zaman konusunda başları fena hâlde derde girer. Bir plan yapılmadığı için de güzel olan her şeyi kaçırırlar. Tempolu bir hafta içini geride bırakarak sevdiklerinizle görüşüp bir araya gelmek sizce de güzel olmaz mı?

2. Telefondan Başlarını Kaldırmazlar
Hafta içi her gün, hatta neredeyse her saat akıllı telefonların, bilgisayarların esiri oluyoruz. Elimizden bıraksak kolumuza, kolumuzdan çıkarsak gözümüze giriyor telefonlar. Başarısız insanlar, hafta sonları da telefonlardan ve bilgisayarlardan başlarını kaldırmazlar. Kısa süreli de olsa teknoloji detoksu, herkesin ruhunu arındırabilecek bir güce sahiptir. Hayatınızdan teknolojiyi tamamen çıkarmanız gerekmiyor, sadece biraz mola!

3. Bütün Günü Uyuyarak Geçirirler
Ailenizle, arkadaşlarınızla veya sevgilinizle geçirebileceğiniz mutlu vakitler varken, bütün günü uyuyarak geçirenler var. Öncesinde her ne kadar yorulmuş olursanız olun, gününüzün tamamını uyuyarak geçirmek uyku düzeninizi bozmaktan başka hiçbir işe yaramaz.

4. Gereksiz Masraf Yaparlar
Bütün hafta her kuruşun hesabını yaparken, nedense hafta sonu geldiğinde her şey rayından çıkabiliyor. Başarısız insanlarda sık gözlemlenen bir şey bu. Başarısız insanlar, hafta sonları gerekli gereksiz masraf yapmaktan asla kaçınamazlar. İhtiyaç olsun olmasın etrafa nasıl para saçabilirim diye düşünen bu insanlar, kendilerine asla hakim olamazlar. Oysa evde yapılacak aktiviteler de var, dışarıda halka açık ücretsiz etkinlikler de… Kaliteli vakit geçirmenin yolu masraf yapmaktan geçmiyor.

5. Rahatlamak İçin Vakit Ayırmazlar
Zaten bütün hafta çalışıp durdunuz. Hafta sonu çalışmak niye? Kısa süreli de olsa mola vererek rahatlamak, çalışma motivasyonunuzu artırır ve başarınızı olumlu yönde etkiler.

6. İşleri Düşünmeden Edemezler
Hafta başladığında neler yapacağınızı düşünmek iyi bir şey. Ama bütün hafta sonu iş düşünmek, ilerleyen süreçte psikolojik çöküntüye neden olabilir. Sorumlu ve hazırlıklı olmak her ne kadar güzelse, işkolik olmak da bir o kadar kötüdür.

GK - Market bu gün itibari ile online!


Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın