1. Başarılı Yönetici Olmak İçin Öneriler
Başarılı Yönetici Olmak İçin Öneriler
Girişimci Kafası

girisimci.kafasi

Başarılı Yönetici Olmak İçin Öneriler

  • 15-06-2016, 11:04
  • 0 Yorum
  • 2 yıl önce
 

Başarılı yönetici nasıl olur? Birçok kişinin en çok merak ettiği sorulardan birisi budur. İş yaşamında yöneticilerin çalışanları ile iletişimi başarılı olmasındaki en önemli etkendir. Yöneticiler, ekiplerini motive edebilen ve verimli bir çalışma ortamı sağlayabilen kişi olmalıdır. Peki başarılı yönetici nasıl olmalı?

Uyumlu Bir Ekip Çalışması Ortamı Sağlayın


Verimli bir biçimde çalışabilmek için bütün ekibinizin sağlıklı bir iletişim ortamı kurması gerekiyor. Takım lideri olarak bunu yapacak olan kişi yöneticidir. Tüm personel ile ilişkilerinizi aynı mesafede tutmaya dikkat etmeniz gerekir. Eğer ekibinizde uyumsuz personeller mevcutsa bu defa öfke, sinir, ani çıkış ve agresyonlardan kaçınmanız gerekiyor. Pozitif davranış ve tutumlarınız ile o kişiyi ekibe entegre edebilirsiniz. Çalışanlarınızın gözü önünde tartışma ve polemiklere girmekten kaçınmanız gerekir. Çünkü gergin ortamlarda çalışma verimi düşecektir.

Çift Yönlü Bir İletişim Ortamı Sağlayın


Çalışanlarınız ile kuracağınız pozitif iletişim aslında pozitif bir etkileşime dönüşecek ve işinize yansıyacaktır. Başarılı yönetici olarak personeliniz ile göz teması kurun ve zaman zaman onlara herşeyin yolunda olup olmadığını sorun. Böylece ekibiniz önemsendiğini hissedecek ve daha motive bir biçimde çalışacaktır.

Yardımsever Olun


Başarılı yönetici özellikleri arasında yardımsever olmak da vardır. Çalışanlarınıza iyi bir çalışma ortamı sağlayın. Onların iş ile ilgili talep ve isteklerini mutlaka dinleyin. Bu talep ve isteklerini yetkileriniz ölçüsünde yerine getirmeye çalışın. Yalnızca iş hayatında değil özel hayatlarında da onlara destek olun. Böylece size karşı duygusal bir bağ geliştiren ekibiniz şevkle çalışacaktır.

Yapıcı Olun


Çalışanlarınızın yaptığı küçük hatalara karşı yapıcı eleştiriler ile yaklaşın. Küçük hatalara büyük tepkiler verirseniz ilişkiler gerilir. Ortam gerginleştiğinde tüm çalışanlarınız bundan etkilenecek ve size karşı negatif tutumlar geliştirmeye başlayacaklardır. Ayrıca yapılan her hatanın kişiye hatırlatılması özgüveni zedeler ve iş kalitesini olumsuz etkiler.

Çalışanlarınızı Koruyun


Ekibinizin başarıları ile gurur duyduğunuz gibi başarısızlıklarını da sahiplenin. Üstlerinize karşı ekibinizi mantıklı bir biçimde savunun. Yapılan hatanın üzerine gitmek yerine sorunun temelini analiz ederek tekrarlanmasını önleyin.

Teşekkür Edin


Çalışanlarınıza teşekkür etmeyi unutmayın. Onların yaptıkları işleri ve başarıları takdir ederek motivasyonlarını yükseltebilirsiniz. Araştırmalar gösteriyor ki personellerin büyük bir kısmı takdir edilmekten hoşlanıyor ve bu durumda yapılan işin kalitesini arttırıyor.
  • Beğen
  • Muhteşem
  • Aynı Kafa
  • Hahaha
  • İnanılmaz
  • Üzgün

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Kişisel Gelişim

İnsanları bir şey satın almaları için ikna etmek zorlu bir görevdir. Özellikle de herkesin birbirinden kurnaz olduğu bugünün ...

Motivasyon

Herkes zengin olmak ister. Ama bazı anlar gelir ki zengin olma hayallerinizle vedalaşmanız gerekir. Genellikle girişimci ruhu olmayan ya da ...

Kişisel Gelişim

İçinde bulunduğumuz çağda hemen hemen her birey, son derece güçlü kalmak ve motivasyonunu asla kaybetmemek ...

Kişisel Gelişim

Dünyaca ünlü PayPal şirketinin kurucu ortaklarından Peter Thiel, öğrendiği 4 önemli deneyimi genç girişimcilerle paylaştı. ...

Kişisel Gelişim

İş görüşmelerinde genellikle benzer mülakat soruları sorulur. “En güçlü özelliğini söyler ...

Kişisel Gelişim

Bir girişimin geleceğe taşınması ve istenilen hedeflere ulaşmasının en önemli yollarından biri de pazarlama stratejinizin mutlaka ...

home search notifications 1 person