1. Başarılı Olmak İçin Vazgeçilmesi Gereken 21 Basit Olay
Başarılı Olmak İçin Vazgeçilmesi Gereken 21 Basit Olay

Başarılı Olmak İçin Vazgeçilmesi Gereken 21 Basit Olay

  • 27-09-2016
  • 0 Yorum
Başarı kelimesi herkes için "kolay olmayan" olarak nitelendiriyor. Kolay değil ama ulaşılamaz bir olguda değil. Çoğunlukla başarıya ulaşmak için girilen yolda bazı şeyleri yanlış yaparız ya da farkında olmadan alışkanlıklarımız buna engel olabilir. Daha hızlı başarıya ulaşmak için vazgeçmeniz gereken 21 basit öneriyi sizlerle paylaşıyoruz.

Küçük Oynamak
Yeni bir fikir bulduğunuz zaman kendi çevrenize göre, küçük planlarla kurmayın. Fazla uçmayacak şekilde hedeflerinizi büyük kitleler için yönlendirin.

Şansın Kapınıza Gelmesini Beklemek
Aslında şansın gelmesi, olması tamamen hazırlıklarınıza bağlıdır. Güzel fırsatları yakalamak bir kısım şans olsa da bu fırsatları nerede bulacağınızı bilmek ve bunları olabildiğince iyi değerlendirmek ve ona göre hazırlıklı olmakta kişiye bağlıdır.

Onaya İhtiyaç Duymak
Eğer güvendiğiniz bir fikir ya da girişim varsa bunu diğer insanların yemesine müsaade etmeyin. Çevrenizden girişimleriniz için kesinlikle fikirler alıp bu doğrultuda geliştirip değerlendirebilirsiniz.

Boş Sözler Vermek
Millet olarak çok sık duyduğumuz deyim bu başlık için yeterli olacaktır "yapamayacağın sözü, verme"

Başkalarını Suçlamak
Sorunlarınız da veya karşılaştığınız kötü olay, durumlarda başkalarını suçlamak yerine çözüm odaklı olun. Aksi taktirde bu durum sürekli devam ettiği zaman saygınızı kaybetmiş olabilirsiniz.

Geçmişte Yaşamak
Geçmişten dersler çıkararak bugünü yaşayın, yarını da aklınızdan çıkarmayın.

Küçük Hedefler
Küçük düşündüğünüz hedeflerin geri dönüşümü de küçük olacaktır. Gücünüzün farkına vardığınız zaman kendi gücünüz nispetinde adım adım büyük hedefleriniz olsun.

Değişimden Kaçınmak
"Değişmeyen tek şey değişimdir." sözü çok iyi bir tespit bu olay karşısında. Her yapılan değişim aslında bir yenilenme ve gelişme sürecidir. Gerekli gördüğünüz alanlarda değişimlerden kaçınmaması gereklidir.

"Yapamam" Demek
Karşılaşılan hiçbir olayda "yapamam" diyip vazgeçmeyin. Çünkü her girişimde irili ufaklı sorunlar çıkacaktır. Bütün zorluklara pozitif çözümler için yaklaşıp sonuca ulaştırmaya odaklanmalısınız.

Dedikodu Yapmak
Küçük insanlar dedikodudan haz duyar ve keyif alırlar. Siz fikirlerinizden konuşup, sohbetler edin. Farklı bakış açılarını değerlendirme fırsatınız olacaktır.

Şikayet Etmek
Eğer bir önceki gün hakkında şikayet ediyorsanız, bir sonraki günü daha iyi hale getirecek vaktiniz olmayacak demektir.

Kendinizi Başkalarıyla Kıyaslamak
Karşılaştırma mutluluğunuzu yok edebilirler. Çünkü karşılaştırmalar kişilere bağlı olduğu için görecelidir. Sizde olan imkanlar kıyasla yaptığınız kişide veya fikirde olmayan. Aynı şekilde tam tersi de mevcut olabilir.

Mükemmel Olmaya Çalışmak
Fazlasıyla mükemmellik politikası sizin başarısız olmanıza sebep olabilir. Mükkemmel görünmek yerine kaliteli hizmet düşünürseniz daha hızlı büyür ve başarılı olursunuz.

Rol Yapmak
Kırılganlık kulağa gerçek gibi gelir ve cesur olduğunuzu hissettirir. Gerçek ve cesaret her zaman rahat değildir ancak her zaman güçlüdürler.

Tek Başına Yapmaya Çalışmak
Eğer gerçekten tek başınıza büyük bir gücünüz varsa bunu bir başkası ile iki katı yapabilirsiniz.

Zayıf Yönlerinize Odaklanmak
Bu olayın fazlaca üstünüze gitmeniz sizi psikolojik olarak etkileyebilir. Bu yüzden zayıf yönlerinizin farkında olarak güçlü yönlerinizi geliştirmek için bir çaba içine girebilirsiniz.

Herkesi Memnun Etmeye Çalışmak
İş bu imkansız! :) Çünkü her türlü insan var ve bütün insanların alışkanlıkları, düşünceleri, konuşacakları ve algılayacakları her şey farklıdır. Bir kısmı memnun etseniz bile diğeri olmayacaktır. Ne herkesi memnun etmek için çabalayın ne tam tersine. Ilımlı olarak kaliteli hizmette kalınız.

Kin Tutmak
Bu zaman kaybıdır ve memnuniyet ve mutluluğunuzu çalar.

Hata Yapmamaya Çalışmak
Bütün insanlar hata yapabilir. Hatasız olmaya çalışmayın boşuna zaman kaybı yaşarsınız. Sadece hatalar olmaması için dikkatli hareket ederseniz kaliteniz de artmış olacak.

Kendinizi Küçümsemek
Utangaç olmanın size bir faydası dokunmaz, bu kimsenin işini kolaylaştırmaz ve bu sıkıcı bir şeydir.

Negatif İnsanlarla Zaman Geçirmek
Eğer çevrenizde sizi aşağıya çekmek için hareketlenmelerin farkına vardıysanız kendinizi yukarıya çekmenin zamanı gelmiş demektir.

Bir Fark Yaratamayacağını Düşünmek
Her insan fark yaratabilir. Sadece gününün farkına varsın yeterlidir.

Bütün bu başlıklara hemen hepsine olmasa bile en kolayından başlayarak bu alışkanlıklarınızdan vazgeçerseniz başarılı olmanız daha da kolay olabilir.

 
  • Beğen
  • Muhteşem
  • Aynı Kafa
  • Hahaha
  • İnanılmaz
  • Üzgün
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Motivasyon
Toplumsal fayda sağlamak amacıyla çeşitli girişimlerde bulunan insanların romantiklikle ya da hayalperestlikle itham edildiği bu dönemde, ...
Motivasyon
Her yıl İsviçre’nin Cenevre kentinde düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu 26 Ocak’ta sonlandı. Dünyanın en büyük girişimcileri, forumda ...
Motivasyon
Her iş mülakatında mutlaka sorulan bir soru vardır: “Sizi neden işe alalım?” Biz de şimdi bu soruyu daha farklı bir açıdan soruyoruz: ...
Motivasyon
Hiçbir şeye yetişemiyor musunuz? Yalnız değilsiniz. Sadece iş hayatında değil, sosyal hayatta da bir şeylerin hep gerisinde kalıyor ...
Motivasyon
Kendi fikirlerinizi uygulamak için harekete geçme zamanının geldiğini mi hissediyorsunuz? Bunu yaparken dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta ...
Motivasyon
LUCILLE BALL (6 Ağustos 1911 - 26 Nisan 1989)Bir öğretmeninin “Çok utangaç olduğu için oyuncu olamaz” diye yazdığı bir mektupla tiyatro ...
home search notifications 1 person