"zeki insanları işe alıp, sonra onlara ne yapacaklarını söylemek mantıklı gelmiyor. biz zeki insanları, onlara emir vermek için değil, onlar bize "ne yapacağımızı söylesinler diye işe alırız."
-Steve Jobs
Başarılı İnsanların Günlük Yaptıkları Zaman Yönetiminin Sırları
000
000 1 Takipçi

Başarılı İnsanların Günlük Yaptıkları Zaman Yönetiminin Sırları

  • 2 DK
  • 24-11-2019
  • 0 yorum
  • 1K


1.Bir sabah rutini oluşturun.

Yüksek başarıya sahip çeşitli kişilerin günlük programlarını inceledikten sonra yazar Laura Vanderkam, ortak bir konu buldu; sabah rutinleri diye bir şey var.

Bu sabah rutinleri değişiklik göstermekle birlikte, genellikle erken uyanırlar, egzersiz yaparlar, haberleri okurlar, sağlıklı bir kahvaltı yaparlar ve ilk olarak en zorlu görevlerini üstlenirler.

Richard Branson, “Öngörülemez bir şekilde tahmin edilemez olduğumla tanınıyorum – her zaman bir maceraya hazırım ve hesaplanmış riski seviyorum – ancak sabah ve gece için belli bir rutinim var” diyor. “Güne başlamak ve bitirmek için bir yapı bulmaya odaklanmam ve ihtiyaç duyduğum şeyleri başarmamda yardımcı oluyor.”

 

2. Fazlalıkları ortadan kaldırın.

“Zaman Yönetimi İçin En İyi Rehber”, hayat ve işletme stratejisti ve en çok satan yazar Tony Robbins, zamanınıza paranızın karşılığını aldığınız gibi davranmanızı önerir. Zaman, korunması gereken ve sonu olan bir kaynaktır. Peki zamanı nasıl koruyacağız? Fazlalıkları ortadan kaldırarak.

Robbins, boşa harcanan zamanı verimli bir zamana dönüştürmenizi önerir. Zaman yönetimi, ölü zaman dilimlerini yeniden kullanarak zamanı daha verimli hale getirmenizi sağlar. Okumayı seviyorsanız, ancak vaktiniz yoksa, sabah işe veya okula giderken ya da bekleme odasındayken okuyun. Veya sesli kitaplar dinleyin.

 

3.”Nakavt listeleri” yapın.

Seri girişimci ve yatırımcı Lemonis, “Bodrum katımda küçük not kartlarım var” diyor. “O gün yapmak istediğim beş şeyin listesini yaparım. İstisnasız, o beş şeyi halletmek zorundayım.” diye de ekliyor.

Başka bir deyişle, not kartlarındaki bu öğeler, kendisi için tutması gereken bir söz niteliğindedir. Ve bu kartları sabahları yazması, güne başlamak için mükemmel bir adımdır.


“Gün sonu için hiçbir listem yok. Sadece günümün başında listelerim var.”


“Günün sonunda ise bu notları uçurtma yapıp atıyorum.“

 

"Başarılı İnsanların Günlük Yaptıkları Zaman Yönetiminin Sırları" İçin Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Instagram
Takip et