1. Başarılı Girişimcilerin Çalışma Masaları Nasıl?
Başarılı Girişimcilerin Çalışma Masaları Nasıl?

Başarılı Girişimcilerin Çalışma Masaları Nasıl?

  • 26-02-2018
  • 0 Yorum
İş dünyasının başarılı isimlerinin çalışma masalarını hiç merak ettiniz mi? Zuckerberg, Musk, Gates gibi başarılı girişimcilerin çalışma masaları nasıl ve bu masalarda neler bulunuyor?

1. Mark Zuckerberg – Facebook kurucu ortağı ve CEO’su
Zuckerberg’in bölmesiz çalışma masasında iki çocuğunun fotoğrafları var. Bununla birlikte kitaplar, Facebook logolu eşyalar, Macbook, kitaplar ve kablosuz mikrofon bulunuyor. Aynı zamanda Facebook’un üzerinde çalışmakta olduğu AMOS-6 uydusuna ait maket de masada yer alıyor.

2. Elon Musk – SpaceX ve Tesla CEO’su
Musk’ın SpaceX merkezindeki masasında aslında çok da ilginç şeyler yok. Kitaplarla dolu köşe masasında bilgisayar ve maket roket gemisi de bulunuyor. Masanın bir bölümü pencereye bakıyor. Sandalyenin diğer tarafında başka bir masa daha var. Musk, bilgisayarının başından kalkıp buradaki masaya geçerek toplantılarını yapıyor.

3. Oprah Winfrey – OWN kurucusu ve CEO’su
Dünyaca ünlü talk show sunucusu Oprah Winfrey’in oldukça düzenli bir masası var. Winfrey’in masasında kazandığı 18 Emmy ödülünden biri ve Nelson Mandela ile çekilen bir fotoğraf da yer alıyor.

4. Bill Gates – Microsoft kurucu ortağı ve başkanı
Bill Gates’in masası oldukça sade. Gates’in masasında ne kâğıt ne de kalem bulunuyor. Kendi dijital stilini yansıtan masasında senkronize edilen üç ekran tek bir ekran gibi kullanılıyor.

5. Richard Branson – Virgin Groups kurucusu
Diğer başarılı girişimcilerin aksine Branson ne ofis ortamlarını ne de çalışma masalarını seviyor. Ortakları ve çalışanları ile planladığı toplantılarını çoğunlukla kendine ait olan Necker adasında yapıyor. Çalışma masası yerine de hamak ya da küveti tercih ediyor.

6. Anne Wojcicki – 23andMe kurucusu ve CEO’su
Anne Wojcicki, DNA alanında çalışıyor ve çalışma masasını çok fazla kullanmıyor. Bu yüzden de bilgisayarını nerede kullanıyorsa, orası onun çalışma masası oluyor. Wojcicki, çalışacağı zaman genel olarak kafeye gidiyor. Ofisinde kendine ait bir çalışma masası olsa da çalışmak için kendi masasının haricinde başka yerleri tercih ettiğini söylüyor.

7. Arianna Huffington – Thrive Global ve Huffington Post kurucusu ve CEO’su
Huffington, Thrive Global ofisinde ya da New York’taki evinde çalışmayı tercih ediyor. Ofisindeki bütün masalar ayarlanabildiği gibi, odasında uyku kabinleri ve koşu bandı da bulunabiliyor. Evinde ise masası yatağından uzak bir noktaya yerleştirilmiş. Bununla birlikte masasında ataçlarının ve post it kâğıtlarının yer aldığı kuş motifli bir seramik kase ile randevu defterinin yer aldığı kapaklı bir kutu bulunuyor. Masası oldukça sade ve şık görünüyor.

8. Sheryl Sandberg – Facebook COO’su
Facebook’ta çalışan diğer herkes gibi Sandberg’in de masası bölmesiz. Fakat COO, masasında çok fazla zaman geçirmiyor. Bunun yerine konferans odalarında toplantılar yaparak gününü geçiriyor. Bu yüzden de konferans salonunda yer alan masayı kendi çalışma masası hâline getirmiş durumda. Masada ise el ağırlıkları, dudak kremi, bileğindeki ağrıyı dindirmek için fizyoterapi çubuğu ve son olarak diyet kola bulunuyor.

Peki sizin çalışma masanız nasıl? :)
  • Beğen
  • Muhteşem
  • Aynı Kafa
  • Hahaha
  • İnanılmaz
  • Üzgün
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Girişimcilik
Nakit akışı, işletmeler için önemli kavramlardan biridir. Bu kavram, bir ay içerisinde bir işletmenin ya da şirketin kasasına giren ve ...
Girişimcilik
İstanbul gibi büyük şehirlerde işe gidiş ve dönüş yolunda her gün trafik çilesi çekiyoruz. Böyle anlarda çoğumuzun aklından şu ...
Girişimcilik
Girişimde bulunmadan önce ya da bulunduktan sonra her daim yapılması gerekenler arasında, aynı ürünü satan ya da hizmeti sunan rakiplerimizi ...
Girişimcilik
Markafoni'nin 30 Haziran 2017 itibarı ile faaliyetlerini durduracağı kararı üzerine medyadaki yankılanmalar ve spekülasyonlar devam ...
Motivasyon
Başarılı girişimcileri diğerlerinden farklı kılan en önemli noktalar neler? Fikirleri mi, çalışkanlıkları mı, tecrübeleri mi, ...
Girişimcilik
Girişimcilik konusunda her ne kadar bilgi sahibi olursanız olun, endişe duymanız son derece doğaldır. Bugüne kadar edindiğiniz ...
home search notifications 1 person