"Hayaller ileri, anılar geri götürür."
-Anonim
Başarılı Girişimciler Sabah Uyanır Uyanmaz Ne Yapıyor?

Başarılı Girişimciler Sabah Uyanır Uyanmaz Ne Yapıyor?

  • 3 DK
  • 18-10-2017
  • 0 yorum
  • 1K
Herkes kendince uğraştığı işlerde başarıya ulaşmak istemiştir. Ancak başarılı olabilmek için gereken fedakarlığı ne boyutta gösteriyoruz? Genelde başarılı insanların hayat hikayelerini okuyarak motivasyon kazanıp başarı yolunda ilerleyenler vardır. Bu yazımda da başarılı bazı Amerikalı girişimcilerin sabah rutinlerini konu edindim. Umarım sizi aydınlatacak cinstendir.

1- Mark Zuckerberg, Facebook'un kurucusu  Servet: 22.3 Milyar Dolar


mark zuckerberg ile ilgili görsel sonucu

Mark Zuckerberg, eğer bir önceki gün gece geç saatlere kadar çalışmadıysa sabahları saat 08.00'da uyanır. Ayrıca kıyafet seçmekte vakit kaybetmek istemediği için de hep gri T-shirt’ü  giyer. Mark Zuckerberg başarı tüyosunu şöyle açıklıyor: "Asla cool biri olmadım, olmaya da çalışmadım."

2- Arianna Huffington, Huffington Post’un kurucusu, Servet: 23 Milyon Dolar


Arianna Huffington ile ilgili görsel sonucu

Güzellik uykusuna yatıyor ve her sabah 30 dakikalık meditasyon seansından sonra işlerine koyuluyor. Meditasyona pozitif etkisine o kadar inanmış ki, çalışanlarına da meditasyon dersleri sunumu yapıyor. Arianna Huffington başarı tüyosunu şöyle açıklıyor: "Uyuya uyuya başarıya ulaşacaksınız."

3-Tory Burch, Tory Burch markasının kurucusu, Servet: 627 Milyon Dolar


tory burch ile ilgili görsel sonucu

Tory Burch her sabah 5.45'te kalkıyor ve ilk iş olarak iş e-maillerini kontrol ediyor. Sonra çocuklarını uyandırarak 45 dakikalık spor egzersizi uyguluyor. Tory Burch'un başarı tüyosu ise şöyledir: "Eğer hayalleriniz sizi korkutmuyorsa, yeterince büyük düşünmüyorsunuzdur."

4-Jack Dorsey, Twitter’ın kurucusu, Servet: 1.5 Milyar Dolar


jack dorsey ile ilgili görsel sonucu

Jack Dorsey, her sabah 5.30'da uyanıyor ve sonrasında meditasyon yapıyor. Bunların ardından da 10 km koşuyor. Jack Dorsey'in başarı tüyosu ise: "Beklenmeyeni bekleyin ve elinizden geldiğince beklenmeyen olun."

5-Indira Nooyi, PepsiCo CEO’su, Servet: 12 Milyon Dolar


Indra Nooyi ile ilgili görsel sonucu

Arianna Huffington, uyumanın gücüne inanarak uykuyu savunurken PepsiCo CEO’su Indira Nooyi  tam tesini düşünüyor. Nooyi her sabah saat 4.00'da kalkıp, ofise en geç 7.00'da gidiyor. Indira Nooyi 'nin başarı tüyosu ise şöyledir: "Uykunun Tanrı’nın bir lütfu olduğunu söylerler. Eğer gerçekten böyle bir lütuf varsa, ben buna hiç sahip olmadım."

Yukarıda bahsettiğimiz başarılı girişimcilerin başarılarının temelinde yatan sabah rutinleri bu şekildedir. Kişiden kişiye farklılık gösterse hatta bazı düşüncelerde ters düşünülse bile kendini bilen bir girişimci erken kalkmasını ve gereken fedakarlığı göstermesi gerektiğini bilmeli. Bu girişimciliğin başarısında temel öğedir.

 

 

 
Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın