"Hata yapan daha hızlı öğrenir."
-Andrew Grove
Başarılı Girişimciler Neler Yapar?

Başarılı Girişimciler Neler Yapar?

  • 3 DK
  • 06-02-2017
  • 0 yorum
  • 1K
Başarılı girişimciler, eski alışkanlıklarından kurtulup yeni fikirler üretmeye ve onları hayata geçirmeye kendini adamış kişilerdir. Yeni fikirler, öngörü sahibi düşünceler ve ufuk açıcı planlar yapan girişimciler her zaman bir numara olurlar.

Başarılı iş fikirleri bulan, araştıran ve risk alan girişimciler para kazanmanın yollarını iyi bilir. Başarılı girişimci hikayeleri okuyarak siz de ilham alabilir ve daha çok para kazanabilirsiniz. Peki başarılı girişimciler neler yapar?

Sade Bir Hayat Tarzı


Başarılı girişimciler; daha az tüketip daha çok üretmenin yollarını arar. Geçmişe takılmaz. Hayır demesini bilir. Telefonunu kapatıp işlerine odaklanabilir. Mükemmelliyetçilikten vazgeçer ve sorun yaratan ilişkilerini bitirmesini bilir. Yaşadığı evi ve yeri düzenli tutar. Sade şeyler giyer. Düzenli olarak spor ve meditasyon yapar.

Erken Kalkan Yol Alır


Erken kalkan kişiler her zaman daha başarılı olur. Erken kalkmak için tam karanlıkta uyumalısınız. Böylece melatonin hormonu salgılar ve uykunuzu tam alırsınız. Yatmadan önce ertesi gün yapacağınız işleri listelerseniz erken kalkmak için motive olursunuz. Uyumadan önce telefonunuzu mutlaka kapatın ve su içmeden uyumayın. Yatmadan önce kitap okuyarak hem rahatlar hem de ilham alırsınız. Sıcak bir ortamda uyumak sizi daha çok dinlendirir. Son olarak da alarmınızı yatağınızdan uzağa koyun ki sabah kalkmak kolay olsun.

Güne En Zor İşle Başlayın


Başarılı insanlar genellikle güne en zor iş ile başlar. Böylece daha sonra yaptıkları her iş onlara kolay gelecektir. Gününüzü görsel olarak hayal edin böylece iyi bir biçimde planlamış olursunuz. Güne spor yaparak başlamak da hem stres atmanıza hem de zinde kalmanıza yardımcı olur. Sürekli e-maillerinizi kontrol etmek gerçek bir iş değildir. Gerçekten bir işe başlayın ve ona odaklanın.

Daha Hızlı Çalışın


Tek bir konuyu düşünmeye odaklanırsanız daha hızlı çalışırsınız.  Çalışırken müzik dinlemek işlerinizi daha hızlı yapmanızı sağlar. Eğer aklınız bir konuya çok takılırsa işinize ara vermeyin ve devam edin. Yaptığınız işin ilk taslağını çok hızlı hazırlayın. Kötü olması önemli değil ama ilk taslağın hızlı olması size vakit kazandıracaktır. Çalışırken mutlaka odanızın aydınlık olmasına dikkat edin. Çünkü aydınlık ortamda çalışmak verimliliği arttırır. Maillerinizi kısa yazın ki zamanı verimli bir biçimde kullanmış olun.
Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Instagram
Takip et