"Bir işi kendiniz nasıl yapacağınızın bilgisine sahip değilseniz, başkasını o işi yaparken yönetmeniz çok zordur."
-Justin Kan
Başarılı Bir Girişim İçin CEO’lardan Önemli Tavsiyeler
Ömer K.
Ömer K. 25 Takipçi

Başarılı Bir Girişim İçin CEO’lardan Önemli Tavsiyeler

  • 3 DK
  • 18-04-2018
  • 0 yorum
  • 1K
Herkes kendi fikrini hayata geçirdiğinde başarılı sonuçlar elde etmek ister. Ama kafanıza göre “bir başlayalım da sonrasına bakarız” mantığıyla yapılan işlerin başarılı olma olasılığı düşüktür. Fikrinizi uygulamaya koymadan önce başkalarının benzer deneyimlerinden faydalanmak başarı sağlamanıza destek olacaktır. Girişimlerinizi hayat geçirmeden önce başvurabileceğiniz en iyi yöntem ise CEO önerilerine kulak vermektir. CEO’lar, genellikle kendi girişimleri olan veya sektör konusunda çok fazla deneyime sahip olan kişilerdir. Onları izledikleri yöntemleri kendi girişiminize ve hayatınıza uyguladığınız durumlarda başarı kaçınılmaz olacaktır.

Başarılı Bir Girişim İçin CEO’lardan Önemli Tavsiyeler 1

Dünya devi pek çok şirketin CEO’su, kendi deneyimlerinden yola çıkarak öneriler sunuyor. Ama bu yazıda daha ulaşılabilir olan CEO ve girişimlere bakacağız. Küresel olarak başarılı bir şirket yaratmak zor ve sancılı bir süreçtir. Kendi bölgenizde ve hatta farklı birkaç ülkede başarı kazanmak ise başarılabilecek kısa ve orta vadeli hedeflerdir. Şimdi benzer başarıları kazanmış CEO önerilerine bakalım ve kendi stratejimizi oluşturmaya başlayalım.

“İşinizle ilgili olmayan bir hobi edinin.” Katherine Niefeld, BlinkPR Başkanı ve CEO


Sevdiğiniz işi yapmak önemlidir. Hatta sıklıkla hobinizi işe dönüştürün, böylelikle işinizi yapmaktan sıkılmazsınız sözü söylenir. Aslında bu tam olarak doğru değildir. İşinize ek olarak kafanızı boşaltabileceğiniz bir hobi edinmek başarınızı arttıracaktır. Kimse 7/24 çalışamaz. Resim yapmayı öğrenin ya da dansa başlayın.

“Kendinizi masadan kurtarın.” Sandra Ponce de Leon, Lifetime Memori


Kurumsal sınırlarda sıkışıp kalmayın. İşlerinizi halledebileceğiniz tek yer ofisinizdeki masanız değildir. Kalkın, harekete geçin ve haftada bir gün en sevdiğiniz kafede çalışın. Bu şekilde hem yaratıcılığınız hem de veriminiz artacaktır.

“İyi bir ekip kurun.” Eric Casaburi, Retro Fitness


Eğer iyi bir takıma sahip olursanız, işleri arkanıza bakmadan güvenle diğer takım üyelerine bırakarak birkaç gün kaçamak yapabilirsiniz. Sürekli işin başında olup ilgilenmeniz doğru değildir. Girişimin ilk aşamalarında bunu yapsanız bile iş yükü arttıkça güvendiğiniz bir takımla çalışın.

“Zamanınızı bütçe hesabı gibi düşünün.” Yuri Sagalov, AeroFS


Zaman, sahip olduğunuz en değerli varlıktır. Çoğu durumda sermayeden bile daha önemlidir. Girişiminizle ilgili tüm planları yaparken zamanı harcadığınız para gibi düşünün. Doğru bir bütçe oluşturun ve başarılı olmak için bütçenizi en verimli şekilde harcayın.
"Başarılı Bir Girişim İçin CEO’lardan Önemli Tavsiyeler" İçin Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Instagram
Takip et