"kendi ışığına güvenen, başkasının parlamasından rahatsızlık duymaz."
-Victor Hugo
BAŞARI İÇİN 6 ADIM

BAŞARI İÇİN 6 ADIM

  • 2 DK
  • 17-12-2019
  • 0 yorum
  • 1K

BAŞARI İÇİN 6 ADIM

Başarısızlık=Başarı

Hiçbir zaman kaybetmem. Ya kazanırım, ya öğrenirim.

Başarı elde edilmesi hemen gerçekleşmez. Başarının elde edilmesi için gerekli bazı aşamalardan geçmek gerekir. Bu aşamalar bizi yıpratabilir, zorlayabilir ancak bu aşamalar geçildiği zaman başarıya ulaşmak daha kolay olacaktır.

1- DETAYLI PLAN YAP

En iyisini bekleyin, en kötüsü için plan yapın ve şaşırmaya hazır olun. Planlar sizin çalışmalarınız için bir yol gösterici olacaktır. Hedeflerinizi ufak ufak parçaladıktan sonra belli bir plana oturtup yaparsanız başarı yolunda daha hızlı ilerleme kaydetmiş olursunuz.

2- BAHANELERE SIĞINMA

Para kazanabilir ve mazeretler yaratabilirsiniz; ama asla bahanelerden para kazanamazsınız. Bahanelerin arkasına sığınıp sürekli olarak yapamam, zamanım yok diye negatif düşüncelere kapılırsan yapmak istediklerini asla yapamazsın. Bu yüzden biran önce bahanelerini bırakıp başarıya odaklanmalısın.

3- BÜYÜK BİR HEDEF BELİRLE

Uzak bir hedefe ulaşmak isteyen herkes küçük adımlar atmalıdır. Hedeflerin doğrultusunda pes etmeyip ilerlemelisin.

4- HEDEFİNİ PARÇALARA BÖL

Bir hedef ancak onu yazıya geçirdiğimiz zaman güç kazanır ve her yazıya geçirdiğiniz zaman gücü biraz daha artar. İlk önce ana hedefini yaz ve o hedefini parçalara böl. Yapacaklarını birer birer acil olandan acil olmayana doğru sırala ve biran önce başarı için harekete geç.

5- HAREKETE GEÇ

Her neyi yapmaya niyet ettiyseniz, bunu şimdi yapın! Koşullara bakarsanız her zaman size imkansız gelecektir. Bu yüzden harekete geçmek için mükemmel zamanı beklemeyin. Mükemmeli beklerseniz asla harekete geçmezsiniz. Siz bir adımı atın daha sonra devamı gelecektir. Yol size yardımcı olacak ve başarıya ulaştıracaktır.

6- HATALARINDAN DERS ÇIKAR

Geçmiş, sizin dersiniz. Bugün sizin hediyeniz. Gelecek, sizin motivasyonunuzdur. Bu yüzden geçmişe takılı kalmadan geçmişte yaptığın hatalardan ders çıkarak geleceğe daha sıkı sarılın.

Peki sen başarıya ulaşmak için neler yapıyorsun?
Bizi Instagram adresimizden takip edebilirsiniz.
"BAŞARI İÇİN 6 ADIM" İçin Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Instagram
Takip et