"cesaret her zaman kükremez. bazen cesaret günün sonunda sessizce söylenen "yarın tekrar deneyeceğim" cümlesidir."
-Mary Anne Radmacher
Alışkanlıklar, Çevre ve Zaman

Alışkanlıklar, Çevre ve Zaman

  • 3 DK
  • 21-08-2020
  • 0 yorum
  • 1K

Alışkanlıklar, Çevre ve Zaman

Başarısızlık=Başarı

Alışkanlıklar, Çevre ve Zaman

 

Zaman, insanların çoğu zaman satın alamadığı bir varlıktır ve bunu kimlere hediye ettiği ve kimlerle birlikte kullandığı çok önemlidir, yani çevre.

 


"En çok vakit geçirdiğin 5 kişinin ortalaması sensin" Jim Rohn


 

Birileriyle faydalı arkadaşlık oluşturmak için ortak bir amaç, çıkar olmalı. Böylece hem arkadaşlık devam eder hem de ortak amacın yolunda birbirlerine yardım etme, hatalardan birlikte ders çıkarma veya yapılan doğruları birlikte görmek gibi durumlar ortaya çıkar. 

İnsanları alışkanlıkları ileri götürür. 

Bir amaca doğru yola çıkmadan önce elimizde olmayan imkanlara kafayı takarız. Onları elde ettikten sonra yavaştan yola koyuluruz fakat başladıktan 1 2 hafta sonra elimizde imkan olmadığı için başlayamadığımız dönemdeki kadar hırs ve istek kalmamıştır. Zira arzuladığımız iş 1 2 hafta çalışmayla elde edilemeyecek bir iştir. Eminim ki herkes böyle bir durumla karşılaşmıştır.


 

 Bu durumda ne yapmalı? Bu durumda bir şey yapmamalı çünkü zihin yapımıza işe başlamadan önce bunun bir süreç olduğunu ve hemen gerçekleştirecek bir şey olmadığını öğretmeli. Bu hedefimize ulaşırken gereken çalışmayı her gün alışkanlık haline getirmeli.


 

Yaptığımız alışkanlıklar gözümüze batmaz hatta yaptığımızı bile bilemeyebiliriz, yapmaya devam ederiz mesela İnstagramdaki hikayelere bakmak, Twitterda haberleri sürekli takip etmek gibi. Bunlar kötüdür denilemez ama bunların yanına hedeflerimize ulaşmak, bilgimizi çoğaltmak için yapmamız gereken işleri alışkanlık haline getirip bunu uzun bir periyota koymak. ‘Yazılım öğrenmek istiyorum, bunun için çabalıyorum ama 1 ayda hiçbir şey öğrenemedim değil de 1 yıl içinde sürekli çalışarak bir yere vardım’ gibi.

 

 

Bulunduğumuz insanlarla da ki bunlar birbirimize yardımda bulunacak, kafa açacak insanlardır vakit geçirmeyi alışkanlık haline getirmek gerekir. Eğlenceli arkadaşlar mutlaka bize daha güzel gelecektir ama buradan 5 yıl sonrasına bakıldığında size bir şey katmadığı hatta sizden bir şeyler götürdüğü anlaşılacaktır.


 

O yüzden vaktimizi insanlara bir şeyler katan, değerli ve yenilikçi arkadaşlarla ve güzel alışkanlıklarımızı kullanarak geçirmek bizim için çok iyi olacaktır. Bundan 10 yıl sonra geriye baktığımızda oluşan pişmanlıkların olmaması için ne gerekiyorsa yapın. 

Unutmayın, herkesin 24 saati var.


 

24 saatini sen nasıl kullanacaksın?

"Alışkanlıklar, Çevre ve Zaman" İçin Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Instagram
Takip et