"taktik maktik yok bam bam bam!"
-Fatih Terim
Alibaba.com, Trendyol’u Resmen Devraldı

Alibaba.com, Trendyol’u Resmen Devraldı

  • 2 DK
  • 24-07-2018
  • 0 yorum
  • 6K

Ülkemizin en bilinen alışveriş sitelerinden biri olan Trendyol, yepyeni bir yapılanmaya gidiyor. Bir süredir dünyanın en önemli e-ticaret sitelerinden biri olan Çin merkezli platform Alibaba.com tarafından satın alınacağı söylenen ve bu anlamdaki çalışmaların hızlandığı Trendyol’da beklenen gelişme oldu.

Rekabet Kurumu (RK) beklendiği üzere Alibaba.com’un Trendyol’u satın almasına onay verdi. Rekabet Kurumu’nun onaylaması ile birlikte artık, Alibaba.com artık Trendyol’u devraldı.

Rekabet Kurumu’nun kendi web sitesinde yapılan açıklama ise aynen şöyle;

DSM Grup Danışmanlık İletişim ve Satış Ticaret A.Ş.’nin tek kontrolünün Alibaba.com Singapore E-Commerce Private Limited tarafından devralınması işlemine izin verildi.

Alibaba.com, Trendyol’a yapmış olduğu bu yatırım ile birlikte Trendyol’un Türkiye’deki gelişimine de katkıda bulunmayı hedefliyor. Alibaba.com ayrıca Trendyol gibi ülkemizdeki en önemli alışveriş sitelerinden birine yatırım gerçekleştirmesi de Türkiye pazarı ile ne kadar yakından ilgilendiğinin açıkça bir göstergesi. Hem Türkiye’de yaptığı bu yatırıma bakarak hem de global ölçekteki mantalitesi ile bu çaptaki yatırımlarına devam edeceği gözlemlenen Alibaba.com’un vizyonunun bu denli geniş olması da önem arz eden bir başka konu.

Alibaba.com ile Trendyol arasında yapılan anlaşmanın şu an için detayları mevcut değil. Alibaba.com’un Trendyol satın alımı ile Trendyol’a ne kadarlık bir yatırım yapacağının açıklanmaması akıllara bazı tahminleri getirdi. Bu tahminler arasında Alibaba.com’un Trendyol’a yaklaşık 1 milyar dolarlık bir yatırım yaptığı ve bu yatırımın da Türkiye pazarındaki en önemli yatırımlardan biri olduğu söylentiler arasında. Eğer söylentiler doğru ise Trendyol’un Türkiye’deki girişimler arasında değeri 1 milyar dolar edebilen ilk ve tek girişim olduğunu söylememiz mümkün.

"Alibaba.com, Trendyol’u Resmen Devraldı" İçin Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Instagram
Takip et