"bugünlerde dünyanın en büyük e-ticaret platformlarından biri olan amazon, ilk 7 yılında kar elde edememişti."
-Anonim
Aile ile "İş Yapmanın Psikolojik" Etkileri

Aile ile "İş Yapmanın Psikolojik" Etkileri

  • 3 DK
  • 29-09-2020
  • 0 yorum
  • 3K

Aile ile "İş Yapmanın Psikolojik" Etkileri

Başarısızlık=Başarı

Merhaba arkadaşlar. Aile ile iş yapmanın psikolojinize, yükselişinize ve evliyseniz kendi ailenizde doğuracak sıkıntıları yazım yanlışlarımla kendi dilimde anlatmaya çalışacağım.

Ben 32 yaşında bir aile işletmesinin işletmecisiyim desem daha doğru. Şuan ki psikolojim üstünden geçmişte yaptığım hatalardan size biraz bahsetmek istiyorum.

İlkokul çağlarımda babamın esnaflık yaptığı dönemde topadığı paraların hepsini kendimizin sanmamla iş hayatına atıldım okulu bırakıp. Bunu babamın kabul etmesi biraz şaibeliydi ama çokta umrumda değildi ben para kazanacaktım babama çırak lazımmış sonradan anladım. Gel zaman git zaman yeni ortaklıklar ve ortaklardan ayrılmalarla yaralandık, sendeledik, düştük ve kalktık. Baktığımda gördüğüm en çok beni kandıran durum ciroyu kar zannetmem. Neyse çok uzatmadan biten ortaklıklardan sonra kendi kendimize çıktığımız bu yolda yanlış yatırım ve covid-19 dan sonra sallantıya girdik. Borcumuzu kiramızı ödemeye zorlanır olduk ve gördüğüm şey bunlar benim suçummuş gibi ailemin beni yalnız bırakması. Bu iş yeri iş yaptığında herkesin başarısı ( tamamen dükkanda yalnızım) başarısızlık tamamen benim suçum. Ne 8 aylık çocuğumla sağlıklı vakit geçirebiliyorum ne kendi evliliğimde nede hayatımda huzur var. Her gün uyandığımda başarısız olduğuma kendimi inandırıyor göğüsümde öküz oturuyormuş gibi doşlaşıyorum. Babamın hastalığından dolayıda onada birşey söyleyemeyip içime atıyorum.


Size bunları yaşamamanız için ön gördüğüm tavsiyeler;

1) İşinizle ilgili düşünceleri iş yerinden çıktığınızda orada bırakın.

2) Kazancınız ve gelecekle alakalı planlarınız sizi ilgilendirir. Bunu aileniz dahil kimseyle paylaşmayın. Başarı herkesin başarısızlık sizin suçunuz.

3) Olduğunuz yerde mutlu değilseniz orayı terk edin. Unutmayın terk etmezseniz bir süre değil bir ömür mutsuz olacaksınız.

4) Maddi konuları eşinizle konuşmayın. 

5) Kimseyi kırmamak için kendinizi üzmeyin. Unutmayın yalnız doğdunuz yalnız öleceksiniz.

6) Aileyle iş yaptığınızda hesabınızı kitabınızı ayırın.

7) Kendiniz için biriktirip o parayla yatırımınızı yapın ki kimse hakkım var diyemesin


Daha çok doluyum yazarım ama sizide ilk yazımda sıkmak istemiyorum. Lütfen iyi veya kötü yorumlarınızı yapın ve tavsiyeler verin ki hepimiz faydalanalım. 

Herkese Bol Kazançlı ve Mutlu Günler.


"Aile ile "İş Yapmanın Psikolojik" Etkileri" İçin Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Instagram
Takip et