"her yeni gün ikinci bir şanstır."
-Anonim
50 Bin TL Sermaye İle Yapılacak En Kazançlı İş Fikirleri

50 Bin TL Sermaye İle Yapılacak En Kazançlı İş Fikirleri

Tembel Yazar
Tembel Yazar 3 Takipçi
  • 6 DK
  • 19-10-2017
  • 0 yorum
  • 26K

50 Bin TL Sermaye İle Yapılacak En Kazançlı İş Fikirleri

Başarısızlık=Başarı

Herkes hayatının bir noktasında kendi işinin sahibi olmayı amaçlar. Bazıları çok yükseklerden uçarken bazıları da ayakları yere basan işleri tercih ederler. En azından bir başlangıç noktası olarak başlanan ilk iş zamanla başarılı işler sınıfına girer ve girişimcisini tahmin bile edemeyeceği kadar zengin eder.

İster büyük hayalleriniz olsun, isterseniz de ayakları yere sağlam basan hayalleriniz olsun. Tüm hayalleri hayata geçirmek için öncelikle sermaye gereklidir. Sıkıcı ofis ortamlarından, beyaz yakalardan, plazalardan ve az kazanmaktan bıktıysanız en az sermaye ile yapacağınız ve kısa vadede gelir getirecek iş fikirleri yok değil.  İşte, 50 bin TL sermaye ile yapılacak en kazançlı iş fikirleri

 

Freelance Olarak ÇalışabilirsinizYeteneklerinize göre mesleğinizi kendiniz belirleyebilirsiniz. Logo tasarımında web tasarımına, çevirmenlikten editörlüğe kadar birçok farklı alanda işler yapabilirsiniz. Tabi, burada önemli olan kaliteli bir görünüm sağlamak için çok iyi bir web sitesine sahip olmaktır. Piyasa fiyatının altında işler yapmamak ve kaliteli, profesyonel işler ortaya çıkartmak için biraz reklam ve tanıtım işlerine para harcayabilirsiniz. Aynı zamanda sürekli gelişen ve değişen bu sektörlerde kalıcı olmak için eğitime de önem verilmelidir.

Büyük İşletmelerin Marka Adlarını AlabilirsinizBüyük franchisler yüksek sermaye gerektirir. Onların yerine daha lokal olan çiğ köfte, pilav, kumpir, çikolata, waflle, ekler gibi işletmeler açabilirsiniz. Çok büyük mekanlara gerek kalmadan ve hiçbir şeye siz dokunmadan hazır olarak kendi işletmeniz başına geçebilirsiniz. Bu bayilik işlemlerini ise internet üzerinden takip edebilir ve en karlı olanı seçebilirsiniz.

Yaşam Koçu OlabilirsinizYaşam koçu olabilmek için gereken donanıma ve eğitime sahip olmanız gerekir. Ben yaşam koçuyum diyerek yaşam koçu olunmaz. Son dönemlerde yüksek getiri sağlaması ve oldukça popüler bir iş olması alanında uzman kişileri kendi meslekleri olan yaşam koçluğuna yönlendirdi. İş yaşamında veya özel yaşamında sorunları olanlar, motivasyon dağınıklığı yaşayanlar, başarısızlık korkusu olanlar hayatlarına bir uzman gözüyle yön vermek isteyenler yaşam koçlarını oldukça fazla ziyaret ediyor. Sizlerin de böyle yetenekleriniz, eğitiminiz ve uzmanlığınız varsa, yaşam koçluğu doğru bir iş fikri olabilir.

House Catering – Ev YemekçiliğiDüğün, nişan, organizasyonlar, kursalar ve belki de şirketlere ev yemekleri hizmeti verebilirsiniz. Birçok işletme catering şirketlerine yüksek meblağlar ödüyor, ancak istedikleri lezzeti bulamıyor. Bu tür işletmeler için alternatif yemek seçeneği olacak ev yemekleri temiz, lezzetli ve ekonomik yapıldığı sürece getiri sağlayacak, düşük sermayeli bir iş fikridir.

YatırımDoğru zamanda, doğru yere yapılan yatırımlar en iyi para kazanma sistemini sunarlar. Klasik yatırım yöntemleri yerine internet üzerinden veya uygulamalar ile yapılacak yatırım yöntemlerini tercih edebilirsiniz. Yatırım yapmak için çok büyük ana paralara gerek olmuyor. 1 dolar ile de yatırım yapılıyor. 100 dolar, 1000 dolar ile de… Önemli olan yapılan yatırımın doğru tahmin edilmesi ve zamanında alışların satışların gerçekleştirilmesi olacaktır.

Meyve Suyu Barları veya Çay Kahve DükkanlarıÇok düşük sermayelerle açılabileceğinden dolayı son dönemlerde oldukça fazla rastladığımız çay ve kahve dükkanları ile taze sıkılmış meyve suyu satışı gerçekleştiren barlar oldukça iyi bir gelir sağlıyor. Ancak bu adreslerin lokasyonları çok iyi olmalı ve bol çeşitliliği ile tüm müşterilerini memnun etmelidir. Uygun kira bedelleri olan genç nüfusun fazla olduğu bölgelerde küçücük bir dükkan bile oldukça iyi gelir getiren keyifli bir işletme olacaktır.

AVM Stantları İşletmeciliğiBüyük mağazalarda yüksek kira bedellerine karşılık AVM içlerinde veya alt katlarında stantlar kiralayabilirsiniz. Kahve tattırma stantlarından, hediyelik eşya stantlarına, kozmetikten el işlerine kadar birçok farklı AVM standı kiralayabilir ve kısa vadede fazla kazanç sağlayabilirsiniz.

Oto Yıkamacı Açabilirsinizİşlek bir yerde hem otopark hem de oto yıkama yeri açılabileceği gibi AVM içlerinde de açılabilir. Kaliteli hizmet ve profesyonel araç temizliği sağlarsanız bir gelen bir daha size gelecek ve her zaman için uzun vade de kazançlı çıkmış olacaksınız. Bulunduğu bölgeyi, giderleri ve anlaşma yapılabilecek araç türlerini belirledikten sonra işe girişmeniz önünüzü görmenizi sağlayacaktır.

EmlakçılıkÜlkenin en gelişen alanlarından olan inşaat sektörü, emlak sektörünün de gelişmesini sağladı. Artık insanlar ev kiralamak için veya satın almak için direkt emlakçının yolunu tutuyor. Küçük bir dükkan ve geniş bir kiralık, satılık gayrimenkul portföyüyle işe başlayabilir ve sermayesiz şekilde sadece alıcıyla satıcıyı bir araya getirerek yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

 

"50 Bin TL Sermaye İle Yapılacak En Kazançlı İş Fikirleri" İçin Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Instagram
Takip et