"hayallerinizin peşinden koşun, insanların değil!"
-Anonim
4 Bilezik İle Başladı 1 Milyonluk Servetin Sahibi Oldu

4 Bilezik İle Başladı 1 Milyonluk Servetin Sahibi Oldu

  • 2 DK
  • 16-11-2017
  • 0 yorum
  • 3K

4 Bilezik İle Başladı 1 Milyonluk Servetin Sahibi Oldu

Başarısızlık=Başarı

Merhaba sayın Girişimci Kafası takipçileri. Bu yazımızda sizlere 4 bilezik ile hem sevdiği hemde baba mesleği olan hayvan besiciliği ile yola başlayan ve zaman içerisinde aylık 60-65 bin Türk Lirası kazanmaya başlayan başarıya ulaşmış bir Türk ev hanımından bahsedeceğiz.

4 Bilezik İle Başladı 1 Milyonluk Servetin Sahibi Oldu 1

Polis olan eşinin şark görevi bitince 10 yıl önce Antalya'nın Muratpaşa ilçesinin Güzeloluk Mahallesinde yaşamaya başlayan 3 çocuk annesi Fatma Öncel 2 yıllık Muhasebe mezunudur. KPSS sınavında istediği başarıyı sağlayamayınca kaldıkları evin sahibinden izin alarak eşinin aldığı 4 bileziği bozdurup yavru bir inek aldı ve bahçesinde beslemeye başladı. Böylece baba mesleği olan ve kendini zaman içinde başarıya ulaştıracak baba mesleği olan hayvancılığa başlamış oldu.

 

"4 bileziğimi sattım ve bir inek yavrusu aldım. Ev sahibinden izin alarak, eşimle birlikte o yavruya baktık. O bir inek sayesinde bu hale geldim" diyen Fatma Öncel eşiyle beraber beslediği ineğin sütünü bir ay boyunca komşularına ve çevresine bedava dağıttı. Zaman içinde tanındıkça süt satışını parayla yapmaya başladı. Kazandığı paraları biriktirip yatırımını güçlendirmek için kullanan Fatma Öncel ilk olarak inek satın almaya devam etti. Sonrasında tavuk ve keçi besiciliğine de başladı. Bir süre sonra bahçeleri hayvanlarına yetmemeye başladı. Daha büyük bir arazi kiralayan ev hanımı hayvanları çoğaldıkça eleman almaya da başladı.

4 Bilezik İle Başladı 1 Milyonluk Servetin Sahibi Oldu 2

 

Şu an kiralamış olduğu arazisi içerisinde  134 ineği, 107 keçisi ve 200 tavuğu olduğunu söyleyen Fatma Öncel kazancını açıklamak için şunları söylüyor; "Aylık ortalama 40 bin liraya yakın süt parası kazanıyorum. Sütten kesilenlerin kesimleriyle birlikte aylık 60-65 bin lira gelirimiz var."

 

Şu an da toplamda ortalama bir milyon Türk Lirası servetin sahibi olan Fatma Öncel, 3 kişi istihdam ettiğini ve eşi emekli olduktan sonra kendi arazilerini satın alıp işlerini büyütmeyi planladıklarını da paylaşıyor.

4 Bilezik İle Başladı 1 Milyonluk Servetin Sahibi Oldu 3

"4 Bilezik İle Başladı 1 Milyonluk Servetin Sahibi Oldu" İçin Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Instagram
Takip et