1. 30’lu Yaşlarda Nasıl Milyoner Olunur?
30’lu Yaşlarda Nasıl Milyoner Olunur?

30’lu Yaşlarda Nasıl Milyoner Olunur?

  • 9-08-2017
  • 0 Yorum
İyi bir yaşam, zenginlik ve standartların üzerinde hayat sürmek herkesin hayalidir. Ancak bunu bazıları başarırken bazıları ne yazık ki başaramıyor. Başarılı olmak veya başarılı olmamak ise tamamen kişilerin kendi ellerinde oluyor. Kapasite, çalışma, özgüven ve birazcık da şans bir araya geldi mi neden 30’lu yaşlardan önce milyoner olunmasın? Peki, 30 yaşında nasıl milyoner olunur? Sorusunun cevabını birbirinden değerli on madde ile sizler için bir araya getirdik.

Erken Davranan Kazanır


30 yaşında zengin olmayı hedefliyorsunuz, ancak buna dair tüm planlarınızı 28 – 29 yaşlarınızda yapıyorsunuz. İşte bu mümkün olmayacaktır. Çünkü zengin olmak; çok erken yaşlardan başlamak kaydıyla disiplin, fedakarlık ve uzun vadeli planlamalar ile mümkün hale gelecektir. Orta yaşlarda ekonomik açıdan üst sınıflara yükselmek için planlamaların çok genç yaşlarda yapılması gerekmektedir. Genç ve zengin girişimci Dale Partridge, ‘The Daily Pozitif’ adlı makalesinde başarı öyküsünü anlatırken ‘lisede sadece küçük bir öğrenciydim. Fakat 30 yaşımda neler isteyeceğimi, nerede yaşayacağımı, evimi, çocuklarımı ve hayat tarzımı çoktan belirlemiştim.’ Diyerek erken yaşlarda yapılan planların ne kadar önemli ve gerekli olduğunu genç girişimcilere göstermiştir.

Paranın Kokusunu Almayı Bilin


Paranın Kokusunu Almayı Bilin


Bu madde ile alakalı yazar ve radyocu Grant Cardone;  günümüzün ekonomik hayatında milyoner statüsüne yükselmek için tasarruf sağlamanın mümkün olmadığını söylüyor. Zengin olma yolunda atılacak ilk adım geliri arttırmak ve bu gelir artışını istikrarlı bir şekilde devam ettirmektir. Bu aşamada paranın rotasını takip etmeli ve buna bağlı olarak da gelirinizi kontrol altında tutmalısınız. Bu aynı zamanda yeni fırsatları görmenizi de sağlayacaktır.

Büyümekten Korkmayın Ve Büyük Hedeflere Açık Olun


Bulunduğunuz konum tabi ki çok değerlidir. Ancak bu konumdan daha değerli konumlar olduğunu unutmayın. Tüm adımlarınızı sürekli yükselmek ve büyümek için atın. Sabit bir zihniyet yerine yeni yeteneklerinizi açığa çıkartacak ve sizlerin büyüme zihniyetini geliştirecek çalışmalara imza atın. Böylece ufkunuzu daha geniş çapta kullanacak ve ilerlemekten de asla korkmayacaksınız.

50 – 20 – 30 Taktiği İle Bütçe Planlaması Yapın


Hedefiniz sınıf atlamak ve zengin olmaksa bütçe ayarlaması yapmak çok önemlidir. Harcamalarınızı belli bir bütçe taktiğine göre belirlemezseniz tasarruf hedefleriniz tutmayacak ve buna karşılık da ekonomik durumunuz gelişmeyecektir. Gelir ve giderler herkes için farklılık göstereceğinden dolayı kesin kuralları çizilmiş bir bütçe planını buradan yapmamız mümkün değildir. Ancak yine de belli ve başarılı bir bütçe planı arıyorsanız 50/20/30 bütçe planını kullanabilirsiniz.

Bu bütçe taktiğine göre; gelirinizin %50’lik kısmını temel ihtiyaçlar için ayırabilirsiniz. Bunlar konut, ulaşım, yemek gibi zorunlu giderler kısmını oluşturacak. Gelirinizin %20’lik dilimini tasarruf fonu, kötü gün giderleri olarak ayırın. Geriye kalan %30’luk kısmı ise kişisel harcamalarınız, borç ödemeleriniz için ayırabilirsiniz.

Paranızı Doğru Sebepler İçin Biriktirin


‘Tasarruf etmenin en önemli yolu; yatırım yapmaktır’ diyen Cardone, biriktirilen paraların güvenli hesaplara yatırılmasını önermektedir. Güvenli hesap formülü ise bu hesaplardaki paralara asla dokunulmaması gerektiğidir. Çok acil paraya ihtiyacınız olsa bile, yıl içinde onlarca kez parasız kalsanız bile tasarruf hesaplarına dokunmamalısınız. Bu sizlerin milyoner olmada atacağı fedakarlıkları gösterecektir.

Bu Yolda En Büyük Arkadaşınız ‘Sıkıntı’ Olacak


30’lu Yaşlarda Nasıl Milyoner Olunur

Her dönemde mali sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bu sıkıntılar sizi vazgeçirmemeli ve asla sıkıntıya düştüğünüzde tüm hedeflerinizi bir çırpıda kenara atmamalısınız. Sıkıntılı dönemlerinizde işlerinizi tamamen bırakmadan kendinize sosyal aktiviteler bulabilir ve gelecekteki milyonerlik halinizi düşünerek bu durumdan kurtulabilirsiniz. Sıkıntı dönemlerinde meditasyonlar, küçük tatiller, yeni insanlar veya kişisel zevklerinize göre davranışlar sizlere iyi gelecektir. Ne kadar sıkıntı yaşasanız da asla yolunuzdan dönmeyin.

Cimri Olmayın Fakat Tutumluluğu da Elden Bırakmayın


Tüm zenginler, hatta parasının hesabını bilmeyen milyonerler bile tutumluluk kavramını hayatlarının bir parçası yapmıştırlar. Kupon biriktiren, kampanyaları takip eden veya harcamalarını minimum seviyeye indiren milyonerler gibi sizler de belli bir tutumluluk sergileyebilirsiniz. Örneğin haftada bir akşam yemeği yerine ayda bir akşam yemeklerini tercih edebilirsiniz. Ya da bu akşamlarda yaratıcı bir şekilde arkadaşlarınızı evinize davet etmeyi tercih edebilir ve ayda bir kere dışarı çıkma masrafını ortadan kaldırmış olabilirsiniz.

Borç Yönetimini İyi Belirleyin


Tasarruf etmeye başlamadan önce borçlarınızı en iyi şekilde belirleyin ve ödemelerinin yönetimini yapın. Kredi kartı borçları veya geçmiş dönemlerden kalan borçlarınızdan bir an önce kurtulun. Gereksiz eşya alımlarından uzak durun. Kredi kartı kullanma sıklığınızı düşürün ve atacağınız her adımda önce maliyet hesaplaması yapın.

İletişim Ağınızı Dünyayla Entegre Hale Getirin


Kişilerin başarıları ve maddi kazanç sağlamaları çevreleri ile doğru orantılıdır. Her kesimden kişi sizlere hayatınızın bir döneminde gerekli olacaktır. Bu yüzden dolayı da diğer kişilerle iletişiminizi hep en yüksek seviyede tutun. Sadece bölgesel ve lokal iletişimler değil aynı zamanda evrensel boyutta iletişimler geliştirin. Mail üzerinden veya paylaşım sitelerinden yeni kişiler ile tanışın ve deneyimlerinden yararlanın.

Kendinize Güvenin


Kendinize Güvenin

Şimdiye kadar bahsettiğimiz maddeler içindeki en önemli madde bu olacaktır. Başarı sizin özgüveniniz ile doğru orantılı olacaktır. Bu yüzden de başaracağınızdan emin olarak yola çıkın. Kendinize olan güveninizi hep en yüksek seviye tutun ve asla pes etmeyin. Karşınıza çıkacak olan zorlukları en akıllıca şekilde planlayarak bu olumsuz durumları kendi lehinize çevirin. Unutmayın ki zorluklar olmadan kolaylıklar gelmeyecektir. Başarısızlık olmadan başarının değeri bilinmeyecektir.

Bu kriterleri göz önüne alarak hemen harekete geçin. Aklınızdan çıkarmayacağınız tek şiar ise;

‘Rüyalarınızı gerçekleştirmenin tek yolu uykudan uyanmaktır.’

Sizler de azminiz, gençliğiniz, fedakarlığınız, disiplininiz ve çalışma aşkınız ile biran önce uykudan uyanın ve milyoner olma yolunda ilk adımınızı atın.

 
  • Beğen
  • Muhteşem
  • Aynı Kafa
  • Hahaha
  • İnanılmaz
  • Üzgün
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Kişisel Gelişim
Hafta içi yoğun stres altında çalışan insanlar olarak, hafta sonunu biraz soluklanarak değerlendirmek istiyoruz. Hatta, konusu ne zaman ...
Girişimcilik
Mükemmel bir iş fikriniz var, bu işten nasıl para kazanacağınızın planını yaptınız ve geriye bir tek yeni girişiminiz için ofis açmak ...
Motivasyon
Toplumsal fayda sağlamak amacıyla çeşitli girişimlerde bulunan insanların romantiklikle ya da hayalperestlikle itham edildiği bu dönemde, ...
Girişimcilik
S’well markası, sadece bir su şişesinden fazlası olmak için yola çıktı. Kurucusu Sarah Kauss’un başarılı stratejileri sayesinde de ...
Girişimcilik
Eğer daha önceden duymadıysanız, Victoria’s Secret markasının hikâyesi sizi şaşırtabilir. Victoria's Secret hayatımıza nasıl girdi? Bu ...
Girişimcilik
Her girişimcinin peşinden gittiği hedefleri vardır. Bu hedefleri başararak yeni girişimcilere yol gösteren ve tavsiyede bulunan ünlü ...
home search notifications 1 person