"başardığın zaman herkes senin arkadaşındır."
-Anonim
2019 Yılına Güçlü Bir Giriş Yapmak İçin 2018 Nasıl Değerlendirilmeli

2019 Yılına Güçlü Bir Giriş Yapmak İçin 2018 Nasıl Değerlendirilmeli

  • 4 DK
  • 12-11-2018
  • 0 yorum
  • 4K

2019 Yılına Güçlü Bir Giriş Yapmak İçin 2018 Nasıl Değerlendirilmeli

Başarısızlık=Başarı

Her senenin sonunda yıllık değerlendirmelerin yapılması gerekiyor.. Eğer bu yapılırsa ilerleme ya da beklentiler daha iyi şekilde keşfedilir ve diğer yıl için buna uygun bir yol çizilir.

Hepimizin bir vizyonu ve hedefleri var. Bunlara bağlı olarak da atılan bazı adımların belirli bir şekilde görünmesini istiyoruz. Gerçek şu ki işler çoğu zaman istediğimiz gibi olmaz. Momentumu korumak için bazen sadece görüşünüzü ayarlamanız gerekir.

Her zaman kendimizi ulaşamadıklarımız için döveriz yani suçlarız. Ama ulaşamadığımız hedefler yerine başarılarımızı düşünmemiz gerekiyor. Yılı güçlü bir şekilde bitirmek için hedefe ne kadar yaklaşıldığı da tespit edilmelidir ve bu da bir başarı olarak görülmelidir.

Mükemmelliğe Değil İlerlemeye Odaklanın

Yılın ilk aşamasında, gerçekleştirmek istediğiniz şeylerin bir listesini oluşturuyorsunuz ve uygulamak için de en mükemmel zamanlamayı bekliyorsunuz. 9 ay sonrasında da listeye baktığınızda her şeyi yapamadığınız için hayal kırıklığına uğramış hissediyorsunuz. Mükemmel zamana değil ilerlemeye odaklanmalısınız.

Yüksek performans gösterenler mükemmelliğin en düşük standart olduğunu bilirler. Yılı güçlü bir şekilde bitirmek için yaptığınız tüm ilerlemelerin envanterini alın ve işleri daha iyi yapmaya odaklanın.

Siz Çevrenizin Ürünüsünüz

Zihniyet ve olumlu düşünmenin, başarının anahtarları olduğunu biliyoruz. Ama bu, denklemin sadece bir kısmı. Eğer çevrenizde negatif ya da olumsuz insanlar varsa ne kadar güçlü bir zihne sahip olduğunuz ve ne kadar pozitif olduğunuzun önemi yoktur. Kaybedeceksiniz!

Yüksek performans gösteren bireyler, çevrelerini değerlendirir ve vizyonlarıyla orantılamak için değişiklikler yaparlar. İstediklerini elde etmelerini engelleyebilecek olası senaryoları ortadan kaldırırlar.

Sıfırla, Yeniden Şarj Ol ve Tekrar Et

Hepimiz daha fazla zamana sahip olmak istiyoruz. Sürekli çalışıyoruz ve yavaşlamak istemiyoruz. Bu rekabetçi pazarda başarılı olmak isteyen herhangi bir girişimcinin hayatı bu şekilde devam ediyor. Ancak, bir araba her gün bu kadar hızlı çalışırsa sonuçta çökecektir. Ve bu bizde de oluyor. Çarpıyoruz ve bazen işleri batırıyoruz.

Bundan kaçınmak için, hedeflerimizi sıfırlamak, pillerimizi yeniden şarj etmek ve sürece öneride bulunmak için yavaşlamamız gerekiyor. Çalışma süresince kalite nicelikten daha iyidir. Hedeflerin sıfırlanması, zihninizi yeniden kurulması ve sonuçların görülmesi için çeşitli etkinlikler ve toplantılar düzenlenmektedir. Bu toplantılara katılarak kendinizin nerede olduğunu görebilirsiniz.

Yüksek performans gösterenler, yavaşlığın zor olduğunu bilirler. Ayrıca, oyuna geri dönmek için pilleri yeniden şarj etmenin gerektiğini de biliyorlar. Özellikle de güçlü olmak istiyorsanız siz de pilleri şarj etmeli ve kendinizi yenilemelisiniz.

"2019 Yılına Güçlü Bir Giriş Yapmak İçin 2018 Nasıl Değerlendirilmeli" İçin Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Instagram
Takip et