"çalışmamak için hiçbir bahanen yok!"
-Anonim
20 Madde İle Bir Günde Bir İş Nasıl Kurulur?

20 Madde İle Bir Günde Bir İş Nasıl Kurulur?

  • 5 DK
  • 05-11-2018
  • 1 yorum
  • 14K

20 Madde İle Bir Günde Bir İş Nasıl Kurulur?

Başarısızlık=Başarı

Sınırlı bir bütçe ve çok kısa geri dönüş süresiyle bir işe başlayabilirsiniz. Aslında, sabah uyandığınız saat ile o gece uyuma vakti arasında bir işe sahip olabilirsiniz. Sadece bir kaynak, araç listesine ve çokça da odaklanmaya ihtiyacınız var.

Bir işi başlatmayı ve hızlı bir şekilde ölçeklendirmeyi kolaylaştıracak birkaç şey vardır. Öncelikle, kurmak istediğiniz iş türünü zaten biliyorsanız ve aradığınız hedef pazarla ilgili temel bir anlayışa sahipseniz, yardımcı olacaktır. Ürünlerde uzmanlaşmak yerine, bir pazarlama firması ya da danışmanlık gibi servis tabanlı bir iş seçerseniz de yardımcı olabilir.

Yani, bir işe başlamaya hazır mısınız? Bu liste size yardımcı olabilir.

Bir fikirle gelin!

Belirli hizmetlerinizi sunmak için gerekli becerilere sahip olup olmadığınızı belirlemek için potansiyel bir yatırımcı veya müşterinin geçmişinizi gözden geçirdiğini düşünün. Sonra bir eşleşme yapmaya çalışın. Arka planınıza ek olarak, işletmenizin belirli bir ihtiyaca hizmet etmesini sağlamalısınız. Hangi problemi çözeceksiniz?

Kapsamlı bir araştırma yapın!

Pazar araştırması yeni bir iş kurmanın önemli bir parçasıdır. Size benzer işleri yapanları araştırın ve onlardan kendinizi ayıran seçenekler bulun. Mevcut işletmelere ek olarak, ürünleriniz veya hizmetleriniz için talebi ortaya çıkarak bilgileri aramak için zaman ayırmalısınız.

Bir işletme adı seçin!

Akılda kalıcı ve benzersiz bir ad seçmelisiniz. Sonrasında bu isimde işletme var mı araştırmalısınız.

Hedef kitlenizi belirleyin!

İster yerel olarak ister daha geniş bir coğrafi aralıkta pazarlama planlıyor olun hedef kitle belirme önemlidir.

Bir yere karar verin!

Yerel çalışma alanı seçeneklerini araştırın ve karar vermeniz gereken iletişim bilgilerini düzenleyin. Yeni ve büyüyen bir iş için coworking alanı mükemmel bir seçim alanı olabilir. Yine de bazı işletmelere özel bir alan gerekmektedir. Ekonominize uygun şekilde bir yer kiralayabilirsiniz.

Bir alan adı satın alın!

Alan adı önemlidir. Bunun için düşünmek için zaman ayırmak gerekir. Seçim alanınızı bulduktan sonra satın alarak onu kilitleyin. Süre dolmadan alanınızı yenilemelisiniz.

Web Hosting alın!

Alan adına sahip olmak sürecin sadece bir parçasıdır. Devamında web sitenizi barındırmak için bir hizmete de ihtiyacınız olacaktır. En iyi web hosting sağlayıcıları ile alışveriş yapın.

Bir web sitesi oluşturun!

Her işletmenin bir web sitesine ihtiyacı vardır. Müşterilerin kolaylıkla bilgi alabileceği ve inceleyeceği bir yer olmalıdır. Bazı araçları kullanarak kendi sitenizi oluşturabilirsiniz.

Telefon servisini kurun!

İlk müşterilerinizi kazanmak için telefon hizmetine ihtiyacınız olacaktır.

Bir müşteri veritabanı kurun!

Günümüzün başarılı işletmeleri kapsamlı bir veri tabanı oluşturuyor. Potansiyel müşteriler ve müşteriler hakkında bilgi topluyor.

Sosyal medya varlığı oluşturun!

Web sitesine ek olarak sosyal medyaya da ihtiyacınız vardır. Buradan pazarlama yaparak işlerinizi satabilirsiniz.

Uygun lisanslar için başvurun!

Gerekli lisanslar olmadan bir işletmeyi çalıştıramazsınız.

Bir banka hesabı açın!

Bir banka hesabına ihtiyacınız olacaktır. Bunun için ilk kaynak büyük olasılıkla kendi bankanız olacaktır. Diğer bankaların da sunduğu ücretlere bakmadan geçmeyin

Muhasebe yazılımına yatırım yapın!

Faturalama zorunludur ancak her şeyin gerçek zamanlı olarak kaydedildiğinden emin olmak için onu defter tutma yazılımınıza bağlamanıza yardımcı olabilir.

Bir pazarlama planı oluşturun!

Küçük işletmelere yönelik hızlı bir pazarlama planı oluşturmak için kullanabileceğiniz şablonlara sahip kaynaklar bulunmaktadır.

İş planı yapın!

Pazarlama planınızla olduğu gibi, işiniz büyüdükçe iş planınız hassaslaştırabilir ve ekleyebilirsiniz.

Ürünlerinizi koruyun!

İşletme adınızı ticari marka olarak kullanmak isteyebilirsiniz. Öncelikle sizden başka kimsenin başvurmadığından emin olmanız gerekmektedir.

Bir logo alın!

Özel olarak tasarlanmış logoya ihtiyacınız vardır.

Sigorta ihtiyaçları!

Atlanılmaması gereken bir konudur.

Yardıma ihtiyacınız olup olmadığına karar verin!

Büyüdükçe her şeyi kendi başınıza yapamazsınız. Bu yüzden çalışanlar almanız gerekir. Bunun için düzenlemeler yapmalısınız.

"20 Madde İle Bir Günde Bir İş Nasıl Kurulur?" İçin Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
0

Bunların hepsi hazırsa evet 1 günde yapılır belki, fakat eksikler varsa o 1 gün değil 1 hafta filan olur diye düşünüyorum. Ben şahsen 7 aydır marka değeri olucak bir isim arıyorum ve bulamıyorum, bulduklarımın domainleri alınmış 1 günde marka değeri olacak, kısa, akılda kalıcı bir isim bulabilen varsa yardımcı olmasını isterim doğrusu. 

Semih Tpzz Semih Tpzz 3 yıl önce
Yanıtla
Instagram
Takip et