"bütün ustalar bir zamanlar çıraktı."
-Anonim
10 Zaman Öldürücü

10 Zaman Öldürücü

  • 4 DK
  • 16-06-2020
  • 0 yorum
  • 2K

10 Zaman Öldürücü

Başarısızlık=Başarı

Zaman öldürmek hayatta harcadığınız en pahalı harcamadır. Başarılı olmak istiyorsak zamanımızı iyi değerlendirmeliyiz.

1- İlham Gelmesi İçin Beklemek:

İlham gelmesini beklerseniz bir türlü başlayamaz ve sürekli geri kalırsınız bunun için yapacağımız varacağımız hedefler için bir an önce başlamalıyız ve ilham gelmesini beklemek yerine ilhamı aramalıyız. Hedeflerin için hemen başla.

2- İnsanlar Ne Der Diye Düşünmek:

Sürekli başkalarının düşüncelerini önemser ve buna göre yaşamaya çalışırsan ömür boyu mutsuz olursun. İnsanların ne dediğinin bir önemi yok senin içinden ne geliyor buna odaklanmalı ve kendin için mutlu olmalısın. Onları mutlu edeceğim diye kendini mutsuz etme.

3- Şikayetçi Olmak:

Sürekli şikayet ederek bir sonuca varamazsın. Sürekli şikayet etmek yerine sorunu çözmeye odaklanmalısın.

4- Herkesi Memnun Etmeye Çalışmak:

Başkalarını memnun etmeye çalışacağım diye bu yolda kendini harcama. Herkesi memnun etmeye çalışıp kendinden sürekli ödün verdiğin zaman bir süre sonra kendini tükenmiş hissedebilirsin. Başkalarının görmek istediği gibi davranma sen kendin ol böylelikle daha rahat bir hayat yaşamış olacaksın.

5- Kendini Kıyaslamak:

Kendini sürekli birileri ile kıyaslayarak kendine motivasyon sağlayamazsın. Senin birinci adımın ile onların ellinci adımı bir olmayabilir. Başkalarının tecrübelerinden faydalanıp onları kendine ders olarak almalısın.

6- Aynı Hatayı Tekrarlamak:

Bunun ile ilgili beğendiğim bir sözü sizlerle de paylaşmak isterim.
“Aynı hatayı iki kez yapamazsınız. İkinci kez yaptığınız hata değil, tercihtir.” Bile bile aynı hatayı yaptığımız zaman o artık bizim tercihimiz olmaktadır. İlk hatadan elde ettiğimiz tecrübeleri iyi hatırlamalıyız.

7- Mükemmeliyetçilik:

Sürekli mükemmel olanı bekleyerek hiçbir şey yapamazsın. Anca beklemiş olursun. Çünkü asla mükemmel olmayacaktır. Bunun için mükemmel olana yolda ulaşmaya çalışacaksın ve hemen başlayacaksın. Kervan yolda düzülür mantığı ile harekete geçmen gerek.

8- Önceliklerinin Olmaması:

Her şeyi aynı anda yapamazsın. Önceliklerine göre sıralamalısın eğer sıralamazsan her şeyden yarım yaparsın ve asla bir türlü tamamlanmaz bu senin motivasyonunu bozabilir ve çalışma isteğini ortadan kaldırabilir. Bunun yerine öncelik sırasına göre sıralayıp işlerini bitire bitire gittiğin zaman biten işlerini gördükçe motivasyonun yükselecek ve büyük bir azim ile çalışacaksın.

9- Başarısızlık Korkusu:

Korku ile hareket ettiğin zaman sürekli önünde bir engel olur ve bir türlü bu engelleri aşamazsın. Büyük fırsatları korktuğundan kaçırabilirsin. Burada başarısızlık kaygısını bir kenara bırakıp nasıl başarılı olurum kısmına odaklanmalıyız ve bu yönde hareket etmeliyiz.

10- Geçmişte Takılıp Kalmak:

Geçmişte yaşamayı bırakıp yaşadığın anı değerlendirmelisin çünkü geçmişi düzeltme şansın yok zaten ancak geleceğini düzeltebilirsin. Geçmişten ders alıp geleceğini yaşayarak şekillendirmeye gayret etmeyi unutma.

Sence sen zamanını nasıl değerlendiriyorsun?
"10 Zaman Öldürücü" İçin Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Instagram
Takip et