1. 10 Metre Uzaktan Görünce Ambalajından Tanıyabileceğiniz Markalar
10 Metre Uzaktan Görünce Ambalajından Tanıyabileceğiniz Markalar
Ömer K.
3 takipçi

10 Metre Uzaktan Görünce Ambalajından Tanıyabileceğiniz Markalar

  • 27-04-2018
  • 0 Yorum
Bazı markalar vardır, tezgâhta 10 metre uzaktan görünce ambalajından tanıyabiliriz. Dünya devleri arasında yer alan bu markaların ortak özelliği ise klasik tasarımlarında neredeyse hiç değişiklik yapmamış olmalarıdır. Listeye bakmadan önce durun ve düşünün. Alışveriş yaparken ilk olarak hangilerini tanıyorsunuz? Büyük ihtimalle listemizde yer alan en az 6 markayı kolaylıkla tanıyacaksınız. Hatta bu markaları, isimlerini görmeden eski ambalaj tasarımlarından da tanıyacaksınız.




Sakız Denilince İlk Akla Gelen Wrigley’s




Wrigley’s demek sakız demek. Uzun ince ambalaj tasarımıyla 1950’lerin ortasından bu yana Amerika başta olmak üzere diğer ülkelerde de beklenenin üzerinde popülerlik kazandı. Uzun yıllar piyasada en çok satılan sakız olarak yer aldı.

Kırmızı Beyaz İkonik Coca-Cola




Sanırım herkes Coca-Cola markasını tanıyabilir. Hatta insanların evrensel olarak birleştiği bir nokta olarak bu markayı bile gösterebilir. Kırmızı-beyazdan oluşan ikonik ambalajı, üretildiği ilk günden beri çok az değişikliğe uğradı.

Krem Dışında Her Şeyi İçeren Mavi Nivea Kutusu




İçerisinden genellikle krem yerine toplu iğne çıkan mavi Nivea kutusunu hepiniz tanıyorsunuz. Marka ambalaj konusunda değişim ve yenilenmeye gitse de mavi kutusu akıllarda yer etmeye devam ediyor.

Temizlik İçin Vazgeçilmeyen Persil




Annelerimizin en favori ürünü olan Persil, zaman içerisinde farklı ambalajlarla karşımıza çıktı. Almanların tasarımcı yönünü vurgulayan Persil, yenilikçi ambalajlar benimsemesine rağmen logosu sayesinde deterjan reyonunda göze çarpıyor.

Matterhorn ve Toblerone




Toblerone, İsviçre’nin ünlü Matterhorn dağını içeren ambalajıyla genç yaşlı fark etmeden herkes tarafından tanınıyor. Marka, farklı boyutlarda ve farklı lezzetlerde çikolatalar çıkarsa da dağ şeklindeki ambalaj tasarımını hiç değiştirmedi. İşte tam olarak bu nedenden dolayı Toblerone, çikolata sektörünün en önemli oyuncuları arasındaki yerini koruyor.

Her Derde Deva Aspirin




Baş ağrısından yorgunluğa kadar mucize ilaç olarak nitelendirilen Aspirin, yeşil ve beyaz kutusuyla en kolay tanınan ambalajlar arasında yerini alıyor. Herkesin evinde bulunan bu ilaç, nesiller boyu tanınan bir marka olarak öne çıkıyor.

Yeni Nesil Apple




Yeni nesil markalar arasında yer alan Apple, cep telefonu, bilgisayar, akıllı saat gibi tüm ürünlerde aynı sade ambalajı kullanıyor: Şirketin siyah logosu. Bu sadelik, ürünlerin küresel bir erişime sahip olmasını destekliyor.

Baharat Karşımı Maggi




Seksenler ve doksanların vazgeçilmesi olan Maggi, baharat alanında öncü bir marka. Günümüzdeki piyasa şartlarına uyum sağlayan marka, akıllarda yer etmiş sarı-kırmızı ambalajıyla instant noodle gibi ürünlerle 21. yüzyılda da liderliğini sürdürüyor.
  • Beğen
  • Muhteşem
  • Aynı Kafa
  • Hahaha
  • İnanılmaz
  • Üzgün

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Motivasyon Merhaba Girişimci Kafası takipçileri,Bu makalemizde size başarılı olmuş girişimlerin ve girişimcilerinin ardındaki olmazsa olmaz bir çok ...

Girişimcilik Çin’in ve dünyanın en büyük online alışveriş sitesi DHGate.com, Macaristan ve ABD’den sonraki en büyük ofisini Türkiye’de açtı. ...

Girişimcilik Sıfırdan yeni veya çalışabilir bir iş fikri ortaya atma ve bu iş fikrini sürdürülebilir bir iş modeli haline getirip, kar elde etmeye ...

Girişimcilik Gelişen teknoloji ile müşterilerin markalardan olan beklentileri de artıyor. Fakat yapılan araştırmaya göre markalar bu beklentileri ...

Girişimcilik Girişimcilik bir ruh ve yetenek meselesidir. Herkes girişimci olabilir sözü ne kadar doğrudur tartışılabilir. Kendisini girişimci olarak ...

Motivasyon Girişimci olmak isteyip hiçbir şey yapamayan çok fazla insan var. Artık “wantrepreneur” diye anılan kavram resmen bir mesleğe dönüştü. ...

home search notifications 1 person