1. 10 Metre Uzaktan Görünce Ambalajından Tanıyabileceğiniz Markalar
10 Metre Uzaktan Görünce Ambalajından Tanıyabileceğiniz Markalar
Ömer K.

omer.kacar

10 Metre Uzaktan Görünce Ambalajından Tanıyabileceğiniz Markalar

  • 17-04-2018, 12:05
  • 0 Yorum
  • 4 ay önce
Bazı markalar vardır, tezgâhta 10 metre uzaktan görünce ambalajından tanıyabiliriz. Dünya devleri arasında yer alan bu markaların ortak özelliği ise klasik tasarımlarında neredeyse hiç değişiklik yapmamış olmalarıdır. Listeye bakmadan önce durun ve düşünün. Alışveriş yaparken ilk olarak hangilerini tanıyorsunuz? Büyük ihtimalle listemizde yer alan en az 6 markayı kolaylıkla tanıyacaksınız. Hatta bu markaları, isimlerini görmeden eski ambalaj tasarımlarından da tanıyacaksınız.
Sakız Denilince İlk Akla Gelen Wrigley’s
Wrigley’s demek sakız demek. Uzun ince ambalaj tasarımıyla 1950’lerin ortasından bu yana Amerika başta olmak üzere diğer ülkelerde de beklenenin üzerinde popülerlik kazandı. Uzun yıllar piyasada en çok satılan sakız olarak yer aldı.

Kırmızı Beyaz İkonik Coca-Cola
Sanırım herkes Coca-Cola markasını tanıyabilir. Hatta insanların evrensel olarak birleştiği bir nokta olarak bu markayı bile gösterebilir. Kırmızı-beyazdan oluşan ikonik ambalajı, üretildiği ilk günden beri çok az değişikliğe uğradı.

Krem Dışında Her Şeyi İçeren Mavi Nivea Kutusu
İçerisinden genellikle krem yerine toplu iğne çıkan mavi Nivea kutusunu hepiniz tanıyorsunuz. Marka ambalaj konusunda değişim ve yenilenmeye gitse de mavi kutusu akıllarda yer etmeye devam ediyor.

Temizlik İçin Vazgeçilmeyen Persil
Annelerimizin en favori ürünü olan Persil, zaman içerisinde farklı ambalajlarla karşımıza çıktı. Almanların tasarımcı yönünü vurgulayan Persil, yenilikçi ambalajlar benimsemesine rağmen logosu sayesinde deterjan reyonunda göze çarpıyor.

Matterhorn ve Toblerone
Toblerone, İsviçre’nin ünlü Matterhorn dağını içeren ambalajıyla genç yaşlı fark etmeden herkes tarafından tanınıyor. Marka, farklı boyutlarda ve farklı lezzetlerde çikolatalar çıkarsa da dağ şeklindeki ambalaj tasarımını hiç değiştirmedi. İşte tam olarak bu nedenden dolayı Toblerone, çikolata sektörünün en önemli oyuncuları arasındaki yerini koruyor.

Her Derde Deva Aspirin
Baş ağrısından yorgunluğa kadar mucize ilaç olarak nitelendirilen Aspirin, yeşil ve beyaz kutusuyla en kolay tanınan ambalajlar arasında yerini alıyor. Herkesin evinde bulunan bu ilaç, nesiller boyu tanınan bir marka olarak öne çıkıyor.

Yeni Nesil Apple
Yeni nesil markalar arasında yer alan Apple, cep telefonu, bilgisayar, akıllı saat gibi tüm ürünlerde aynı sade ambalajı kullanıyor: Şirketin siyah logosu. Bu sadelik, ürünlerin küresel bir erişime sahip olmasını destekliyor.

Baharat Karşımı Maggi
Seksenler ve doksanların vazgeçilmesi olan Maggi, baharat alanında öncü bir marka. Günümüzdeki piyasa şartlarına uyum sağlayan marka, akıllarda yer etmiş sarı-kırmızı ambalajıyla instant noodle gibi ürünlerle 21. yüzyılda da liderliğini sürdürüyor.
  • Beğen
  • Muhteşem
  • Aynı Kafa
  • Hahaha
  • İnanılmaz
  • Üzgün

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Girişimcilik

Kaan Gülten'in pazarlama deneyiminden alıntılanmıştır. Ülkemizin kriz dönemlerinde, kola tüketmeyelim, dolar bozduralım, şuna yasak ...

Kişisel Gelişim

İnsanları bir şey satın almaları için ikna etmek zorlu bir görevdir. Özellikle de herkesin birbirinden kurnaz olduğu bugünün ...

Girişimcilik

Doğru yerde ve doğru zamanda yapılan yatırım, hiç beklenmedik sonuçlar doğurabiliyor. Bunun en iyi örneğini Bitcoin’de gördük. Bitcoin, ...

Girişimcilik

Türk mobil oyun şirketi Gram Games, yakın zamanda Türkiye’den Londra’ya doğru açılmıştı. Bugüne kadar Amerika’da en çok ...

Kişisel Gelişim

Dünyaca ünlü PayPal şirketinin kurucu ortaklarından Peter Thiel, öğrendiği 4 önemli deneyimi genç girişimcilerle paylaştı. ...

Girişimcilik

Girişimcilik nedir? Bu kavram, en genel ifadeyle kar amacı ile riski üstüne alan ve iş kuran kişinin yaptığı atılımdır. Girişimcilik son ...

home search notifications 1 person